wawainfo.pl > Dym Nad Warszawą

Dym Nad Warszawą

Skąd jest dym nad Warszawą? Gdzie jest pożar? Co się pali?

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
19.03.2022 03:32 Wybuch pożaru w centrum miasta. Na miejscu trzy zastępy straży pożarnej

Straż pożarna została zadysponowana do pożaru bloku w samym centrum miasta. W mieszkaniu była kobieta. Ewakuowano wszystkich lokatorów. Kłęby dymu widać na ujawnionych nagraniach.Do zdarzenia doszło 16 września, w okolicach godziny 11:00. Przy ulicy Fabrycznej, w samym centrum miasta doszło do pożaru 11-piętrowego bloku. Jak ustalił reporter RMF FM, na miejsce skierowano trzy zastępy strażaków.

Jakub Kaminski/East News
19.03.2022 03:28 Kłęby dymu nad Bielanami. Co się dzieje?

Pożar auta dostawczego na Bielanach. Ogień zajął cały samochód. Kłęby dymu unosiły się nad całą dzielnicą.Na skrzyżowaniu ulic Reymonta i Efraima Schroegera na Bielanach spłonął samochód dostawczy. Ogniem objęty był cały pojazd. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej.- O 10:42 wysłaliśmy dwa zastępy straży pożarnej na Bielany - mówił w rozmowie z wawainfo oficer prasowy Wojciech Kapczyński. - Potwierdzam, że nikomu nic się nie stało. Za wcześnie jednak, by podać przyczyny pożaru. Na miejscu działa jeszcze jeden zastęp i dogasza ogień - dodał.

Dym nad Żeraniem
19.03.2022 03:28 Ogromne kłęby dymu nad Warszawą. Co się dzieje

Nad Żeraniem widać kłęby dymu. Mieszkańcy pytają - co się dzieje?- Pali się w okolicach Żerania - napisał nasz czytelnik, który na dowód wysłał zdjęcie. Na fotografii widać kłęby dymu w pobliżu elektrociepłowni. Zadzwoniliśmy na straż pożarną. Łukasz Płaskociński potwierdził, że służby otrzymują zgłoszenia o dymie unoszącym się nad Warszawą. - Nie mieliśmy jednak interwencji w tej sprawie - powiedział strażak. Po kilku minutach oddzwonił i poinformował, że prawdopodobnie pochodzi on z Elektrociepłowni na Żeraniu. Na szczęście nie jest to pożar. Skontaktowaliśmy się z biurem prasowym PGNiG TERMIKA SA. Potwierdzili, że dym pochodzi z ich terenu. Informują, że jest to normalne, niegroźne zjawisko.

Kłęby dymu
19.03.2022 03:27 Kłęby dymu nad Mokotowem. Mieszkańcy pytają co się dzieje

Redakcja wawainfo.pl otrzymała od czytelnika zdjęcie kłębów dymu nad miastem. Sprawdziliśmy co się stało. Przy Odolańskiej 52, na Starym Mokotowie, o godzinie 15:26 płonął samochód osobowy. - W akcji uczestniczyły dwa zastępy straży pożarnej. Wszystkim pasażerom udało się opuścić pojazd - mówi w rozmowie z wawainfo oficer prasowy warszawskiej straży pożarnej.