wawainfo.pl > Wiadomości > Pogrzeb ofiar z Elżbietowa. Dzieci spoczną w rodzinnych grobach z mamami
Zosia Wierzcholska
Zosia Wierzcholska 19.03.2022 03:28

Pogrzeb ofiar z Elżbietowa. Dzieci spoczną w rodzinnych grobach z mamami

MAREK KUDELSKI/AGENCJA SE/East News
MAREK KUDELSKI/AGENCJA SE/East News

Wypadek w Elżbietowie wstrząsnął całym Mazowszem. Na miejscu zginęło pięć osób. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w najbliższych dniach w rodzinnej miejscowości ofiar.

We wtorek (29.06), około godziny 12:30 osobowa skoda zderzyła się z ciężarówką. Zginęło pięć osób, w tym troje dzieci.

Jak informowaliśmy na wawainfo.pl, auto prowadziła 47-letnia Małgorzata L. Razem z nią jechała jej córeczka Zosia oraz 39-letnia Małgorzata P. z dziećmi: Julką i Weroniką. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że prawdopodobnie zderzenie było spowodowane wymuszeniem pierwszeństwa przez kierującą Małgorzatę L. Mężczyzna, który prowadził ciężarówkę nie miał szans by wyhamować.

Ponad to, skodę prowadziła pielęgniarka, która prawdopodobnie była zmęczona po nocnym dyżurze w stołecznym szpitalu.

Pożegnanie

Ciała kobiet i ich małych dzieci zostały poddane sekcji zwłok. Tragedia, z którą mierzą się rodziny jest ogromna, jednak partnerzy zmarłych kobiet musieli znaleźć siłę i zorganizować ostatnie pożegnanie.

Kierująca autem osierociła dwóch synów, mąż drugiej kobiety został zupełnie sam - stracił żonę i dwie córki.

Uroczystości pogrzebowe 39-letniej Małgorzaty P. oraz jej dzieci - Julii i Weroniki odbędą się we wtorek 6 lipca w kościele p.w. św. Andrzeja w Brzozowie.

Dzień później, na tym samym cmentarzu, zostaną złożone do grobu prochy 47-letniej Małgorzaty L. i jej córki Zosi.

Szkoła Podstawowa im Żołnierzy AK Cichociemnych w Brzozowie Starym, do której uczęszczały tragicznie zmarłe dzieci złożyła kondolencje już parę dni temu. Zosia, Weronika i Julka bardzo dobrze się znały, ponieważ chodziły do tej samej placówki.

Niebezpieczne skrzyżowanie

Zderzenie skody z ciężarówką miało miejsce na skrzyżowaniu traktu Jana Pawła II i ulicy Królewskiej w Elżbietowie w powiecie sochaczewskim.

Przebieg całego zdarzenia zarejestrowała kamera, która znajdowała się w aucie jadącym za ciężarówką, która zderzyła się ze skodą. Według lokalnej społeczności, feralne skrzyżowanie w Elżbietowie już wcześniej było powodem kolizji i niebezpiecznych sytuacji.

Na filmie widać moment zderzenia pojazdów, a także wzbijające się kłęby kurzu i pyłu.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: wawainfo.pl, Zdjęcie główne: MAREK KUDELSKI/AGENCJA SE/East News

Powiązane