wawainfo.pl
Elżbietów - wawainfo

wawainfo.pl

Cała wieś płacze, wszyscy mówią tylko o jednym. Ogromna żałoba po wypadku w Elżbietowie

30 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Zosia Wierzcholska

Udostępnij:

Śmiertelny wypadek w Elżbietowie zszokował nie tylko powiat sochaczewski, ale i całe Mazowsze. Mieszkańcy gminy, w której doszło do tragedii nadal są wstrząśnięci, a władze gminy złożyły kondolencje bliskim ofiar.

We wtorkowym wypadku samochodowym w Elżbietowie zginęły dwie dorosłe kobiety 39 i 47-letnie oraz trójka dzieci w wieku 9, 7 i 4 lata.

Według najnowszych ustaleń policji kierująca skodą prawdopodobnie wymusiła pierwszeństwo na kierowcy TIR-a. Siła uderzenia była tak duża, że pasażerowie osobówki zginęli na miejscu. Sytuacja była tak dramatyczna, że strażacy byli zmuszeni do wycinania ofiar ze zgniecionego pojazdu.

Władze gminy Iłów, skąd pochodziły ofiary wypadku, złożyły kondolencje na samorządowej stronie: "Z ogromnym żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o tragicznej śmierci w wypadku samochodowym Mieszkanek naszej Gminy ŚP. Małgorzaty L. i Córki Zofii oraz ŚP. Małgorzaty P. z dwiema Córkami. Wyrazy współczucia Rodzinie i bliskim" – brzmią kondolencje.

Kondolencje - Gmina Iłów//ilow.pl

/ilow.pl

Źródło: ilow.pl

Zarówno gmina Teresin, w której doszło do wypadku, jak i gmina Iłów są pogrążone w żałobie. Świadkowie zdarzenia z Elżbietowa długo nie mogli uwierzyć w to, co zobaczyli.

Świadkowie zdarzenia byli bardzo przejęci wypadkiem, na miejscu była rowerzystka i sąsiedzi z pobliskiej wsi. Nikt nie mógł uwierzyć, że aż pięć osób zginęło, podczas gdy kierowca ciężarówki wyszedł ze zdarzenia cało.

Nasz reporter który był w środę na miejscu wypadku widział łzy osób, które dowiedziały się o tragedii. Wieść o wypadku bardzo szybko rozeszła się po okolicznych wsiach.

Zdarzenie wywołało ogromne emocje wśród mieszkańców, w tych niewielkich gminach wszyscy się bardzo dobrze znają. Zmarłe kobiety były sąsiadkami, ich dzieci znały się od urodzenia.

- Kierowca TIR-a wyszedł z samochodu i szybko złapał za telefon i zaczął dzwonić. Ja nie podchodziłem bliżej, tam było tyle krwi - przekazał w rozmowie z WawaInfo jeden ze świadków.

Kierująca autem osierociła dwóch synów, mąż drugiej kobiety został zupełnie sam - stracił żonę i dwie córki.

Jak podaje Fakt, wójt gminy Iłów zaapelował do mieszkańców, by nie pozostawiać rodzin zmarłych samym sobie. Najbliżsi ofiar są pod stałą opieką psychologa. Pomocą finansową służy też gmina.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:


Źródło: wawainfo.pl, ilow.pl, fakt.pl
Zdjęcie główne: wawainfo.pl

Zosia Wierzcholska Autor

Jestem absolwentką Filmoznawstwa i wiedzy o mediach. Przygodę z dziennikarstwem rozpoczęłam od mediów studenckich UAM w Poznaniu. Kiedy nie ma mnie w kinie, piszę o tym co dzieje się stolicy.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Pexels Rodnae Productions

Wiadomości

E-sport - w czym tkwi jego fenomen?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wawa Info zmienia się w goniec.pl - Warszawa

Czytaj więcej >

Wiadomości

Świąteczna Warszawa. Specjalne metro i choinka na pl. Zamkowym

Czytaj więcej >
Protest pod Sejmem na ul. Wiejskiej

Wiadomości

Protest pod Sejmem. "Aborcja znaczy życie"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Warszawska Karta Miejska za darmo dla osób powyżej 70. roku życia

Czytaj więcej >
Pogrzeb 19-letniego Igora. / fot. WawaInfo

Wiadomości

Pogrzeb 19-letniego Igora. Wzruszające słowa księdza

Czytaj więcej >