wawainfo.pl
Elżbietów - wawainfo

wawainfo.pl

Cała wieś płacze, wszyscy mówią tylko o jednym. Ogromna żałoba po wypadku w Elżbietowie

30 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Zosia Wierzcholska

Udostępnij:

Śmiertelny wypadek w Elżbietowie zszokował nie tylko powiat sochaczewski, ale i całe Mazowsze. Mieszkańcy gminy, w której doszło do tragedii nadal są wstrząśnięci, a władze gminy złożyły kondolencje bliskim ofiar.

We wtorkowym wypadku samochodowym w Elżbietowie zginęły dwie dorosłe kobiety 39 i 47-letnie oraz trójka dzieci w wieku 9, 7 i 4 lata.

Według najnowszych ustaleń policji kierująca skodą prawdopodobnie wymusiła pierwszeństwo na kierowcy TIR-a. Siła uderzenia była tak duża, że pasażerowie osobówki zginęli na miejscu. Sytuacja była tak dramatyczna, że strażacy byli zmuszeni do wycinania ofiar ze zgniecionego pojazdu.

Władze gminy Iłów, skąd pochodziły ofiary wypadku, złożyły kondolencje na samorządowej stronie: "Z ogromnym żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o tragicznej śmierci w wypadku samochodowym Mieszkanek naszej Gminy ŚP. Małgorzaty L. i Córki Zofii oraz ŚP. Małgorzaty P. z dwiema Córkami. Wyrazy współczucia Rodzinie i bliskim" – brzmią kondolencje.

Kondolencje - Gmina Iłów//ilow.pl

/ilow.pl

Źródło: ilow.pl

Zarówno gmina Teresin, w której doszło do wypadku, jak i gmina Iłów są pogrążone w żałobie. Świadkowie zdarzenia z Elżbietowa długo nie mogli uwierzyć w to, co zobaczyli.

Świadkowie zdarzenia byli bardzo przejęci wypadkiem, na miejscu była rowerzystka i sąsiedzi z pobliskiej wsi. Nikt nie mógł uwierzyć, że aż pięć osób zginęło, podczas gdy kierowca ciężarówki wyszedł ze zdarzenia cało.

Nasz reporter który był w środę na miejscu wypadku widział łzy osób, które dowiedziały się o tragedii. Wieść o wypadku bardzo szybko rozeszła się po okolicznych wsiach.

Zdarzenie wywołało ogromne emocje wśród mieszkańców, w tych niewielkich gminach wszyscy się bardzo dobrze znają. Zmarłe kobiety były sąsiadkami, ich dzieci znały się od urodzenia.

- Kierowca TIR-a wyszedł z samochodu i szybko złapał za telefon i zaczął dzwonić. Ja nie podchodziłem bliżej, tam było tyle krwi - przekazał w rozmowie z WawaInfo jeden ze świadków.

Kierująca autem osierociła dwóch synów, mąż drugiej kobiety został zupełnie sam - stracił żonę i dwie córki.

Jak podaje Fakt, wójt gminy Iłów zaapelował do mieszkańców, by nie pozostawiać rodzin zmarłych samym sobie. Najbliżsi ofiar są pod stałą opieką psychologa. Pomocą finansową służy też gmina.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:


Źródło: wawainfo.pl, ilow.pl, fakt.pl
Zdjęcie główne: wawainfo.pl

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >