wawainfo.pl > Wiadomości > Cała wieś płacze, wszyscy mówią tylko o jednym. Ogromna żałoba po wypadku w Elżbietowie
Zosia Wierzcholska
Zosia Wierzcholska 19.03.2022 03:28

Cała wieś płacze, wszyscy mówią tylko o jednym. Ogromna żałoba po wypadku w Elżbietowie

Elżbietów - wawainfo
wawainfo.pl

Śmiertelny wypadek w Elżbietowie zszokował nie tylko powiat sochaczewski, ale i całe Mazowsze. Mieszkańcy gminy, w której doszło do tragedii nadal są wstrząśnięci, a władze gminy złożyły kondolencje bliskim ofiar.

We wtorkowym wypadku samochodowym w Elżbietowie zginęły dwie dorosłe kobiety 39 i 47-letnie oraz trójka dzieci w wieku 9, 7 i 4 lata.

Według najnowszych ustaleń policji kierująca skodą prawdopodobnie wymusiła pierwszeństwo na kierowcy TIR-a. Siła uderzenia była tak duża, że pasażerowie osobówki zginęli na miejscu. Sytuacja była tak dramatyczna, że strażacy byli zmuszeni do wycinania ofiar ze zgniecionego pojazdu.

Władze gminy Iłów, skąd pochodziły ofiary wypadku, złożyły kondolencje na samorządowej stronie: "Z ogromnym żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o tragicznej śmierci w wypadku samochodowym Mieszkanek naszej Gminy ŚP. Małgorzaty L. i Córki Zofii oraz ŚP. Małgorzaty P. z dwiema Córkami. Wyrazy współczucia Rodzinie i bliskim" – brzmią kondolencje.

>

Źródło: ilow.pl

Zarówno gmina Teresin, w której doszło do wypadku, jak i gmina Iłów są pogrążone w żałobie. Świadkowie zdarzenia z Elżbietowa długo nie mogli uwierzyć w to, co zobaczyli.

Świadkowie zdarzenia byli bardzo przejęci wypadkiem, na miejscu była rowerzystka i sąsiedzi z pobliskiej wsi. Nikt nie mógł uwierzyć, że aż pięć osób zginęło, podczas gdy kierowca ciężarówki wyszedł ze zdarzenia cało.

Nasz reporter który był w środę na miejscu wypadku widział łzy osób, które dowiedziały się o tragedii. Wieść o wypadku bardzo szybko rozeszła się po okolicznych wsiach.

Zdarzenie wywołało ogromne emocje wśród mieszkańców, w tych niewielkich gminach wszyscy się bardzo dobrze znają. Zmarłe kobiety były sąsiadkami, ich dzieci znały się od urodzenia.

- Kierowca TIR-a wyszedł z samochodu i szybko złapał za telefon i zaczął dzwonić. Ja nie podchodziłem bliżej, tam było tyle krwi - przekazał w rozmowie z WawaInfo jeden ze świadków.

Kierująca autem osierociła dwóch synów, mąż drugiej kobiety został zupełnie sam - stracił żonę i dwie córki.

Jak podaje Fakt, wójt gminy Iłów zaapelował do mieszkańców, by nie pozostawiać rodzin zmarłych samym sobie. Najbliżsi ofiar są pod stałą opieką psychologa. Pomocą finansową służy też gmina.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: wawainfo.pl, ilow.pl, fakt.pl Zdjęcie główne: wawainfo.pl

Powiązane