wawainfo.pl > Mazowsze > Płock: wichura zniszczyła nagrobki na cmentarzach przy Alejach Kobylińskiego
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 17.06.2022 02:02

Płock: wichura zniszczyła nagrobki na cmentarzach przy Alejach Kobylińskiego

Płock
Google Maps

Płock: wichura połamała drzewa stojące na dwóch cmentarzach przy Alejach Kobylińskiego. Wiele nagrobków zostało zniszczonych. Uszkodzeniu uległ zarówno cmentarz parafialny, jak i zabytkowy.

Wiatr wyrywał drzewa z korzeniami, a te spadały na płyty nagrobne.

Wichura wyrywała drzewa z korzeniami

Na terenie Płocka znajduje się kilka cmentarzy, ale najbardziej znanymi i największymi są dwa które dzielą Aleje Kobylińskiego - cmentarz parafii św. Bartłomieja Apostoła i tzw. "płockie Powązki".

Ostatnio przechodzące przez Mazowsze burze miały dotkliwe skutki dla całego województwa. Tym razem połamane drzewa przykryły nie tylko drogi, ale też zniszczyły ważne dla płocczan miejsce refleksji i spoczynku ich bliskich.

">

Na cmentarzu parafialnym wiekowe drzewa pospadały na wiele tablic nagrobnych - część z nich uległa zniszczeniu.

Do nekropolii nie można było również dostać się od strony ul. Bartniczej ze względu na przykrycie swoją powierzchnią przejścia.

Na zabytkowym cmentarzu wiatr zniszczył co najmniej dwa z dużych drzew. Usuwanie skutków burzy może potrwać nawet kilka dni.

Kolejny alert RCB - burze wrócą na Mazowsze

Burze mają wrócić na Mazowsze - IMGW ostrzegało przed nimi w swoich prognozach. Od wczesnego popołudnia grzmi w województwie łódzkim, a burze przemieszczają się na północ.

Również w Płocku zapowiadano, że ponownie zagrzmi. Spodziewane są również silne wiatry, które ponownie mogą uszkodzić drzewa, szczególnie to, które w czasie ostatniej wichury ledwo trzymały się już podłoża.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl, petronews.pl zdjęcie główne: Google Maps

Powiązane