wawainfo.pl > Mazowsze > Nad Mazowszem przeszła silna burza. Straż podjęła ponad 800 interwencji
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 03:29

Nad Mazowszem przeszła silna burza. Straż podjęła ponad 800 interwencji

To była pracowita noc dla mazowieckich strażaków
OSP Staroźreby, OSP Cekanowo, Osp Rogozino

Noc z piątku na sobotę była pracowita nie tylko dla stołecznych strażaków. W całym Mazowszu syreny wyły niemal nieustannie. Powalone zostały drzewa, a budynki były podtapiane. Druhowie dosłownie całą noc jeździli od zdarzenia do zdarzenia.

Wieczorne i nocne burze przyniosły ze sobą wiele szkód. Sytuacja była dramatyczna w całym województwie mazowieckim.

Po godzinie 9 Komenda Wojewódzka przekazała, że strażacy na Mazowszu podjęli 869 razy. - Najwięcej w powiecie płockim 89, Warszawa 76, płoński 69, przasnyski 68, mławski 62, piaseczyński 48, ciechanowski 47 - przekazują strażacy.

PSP i OSP śpieszyli z pomocą

Często na miejscu zdarzenia druhowie i druhny z Ochotniczych Straż Pożarnych docierają do poszkodowanych szybciej niż odległe jednostki PSP. W czasie burz jest to szczególnie ważne.

Zablokowane przez gałęzie drogi mocno uprzykrzały życie kierowcom. OSP Rogozino brało udział w akcji, gdzie konar spadł na jadące jezdnią auto.

>

Źródło: OSP Rogozino

Na zamieszczonych zdjęciach widać, że uszkodzenia pojazdu są spore. Ucierpiał szczególnie lewy przedni bok auta. Nie przekazano informacji o poszkodowanych.

>

Źródło: OSP Rogozino

Pracowita noc służb

Nie ulega wątpliwości, że była to jedna z najbardziej pracowitych 24 godzin polskich strażaków. Warto zaznaczyć, że podejmują oni działania nie tylko w momencie, gdy dochodzi do zdarzenia.

Ochotnicy z jednostki w Staroźrebach wezwani zostali do nadłamanej gałęzi drzewa nad drogą. Stanowiła ona realne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia podróżnych.

Nie brakowało również podtopionych budynków. W wielu miejscach w województwie mazowieckim jednym z podstawowych narzędzi strażaków była pompa.

Budynki w sekundę wypełniały się wodą

Nagłe i intensywne opady przyniosły ze sobą problemy ze zbieraniem się w piwnicach i wyższych kondygnacjach wody.

W Cekanowie na ulicy Płockiej woda zajęła niemal cały teren jednej z posesji. Niezbędne było wezwanie druhów.

Nie było to jedyne tego typu wezwanie. Komenda Główna PSP podała, że 10 lipca tylko w związku opadami deszczu podjęto aż 145 działań. Silne wiatry były powodem 395 wyjazdów.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: wawainfo.pl Zdjęcie główne: OSP Staroźreby, OSP Cekanowo, Osp Rogozino

Tagi: Mazowsze burza