wawainfo.pl > Mazowsze > Grójeccy policjanci zatrzymali przepełnionego busa. Ściśnięci pasażerowie siedzieli na workach z nawozem
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 19.03.2022 03:38

Grójeccy policjanci zatrzymali przepełnionego busa. Ściśnięci pasażerowie siedzieli na workach z nawozem

Grójec
mazowiecka.policja.gov.pl

Grójeccy policjanci z grupy SPEED zatrzymali busa, który przekroczył prędkość. Podczas kontroli okazało się, że w nieprzystosowanym samochodzie znajduje się aż 15 osób - to o 7 pasażerów za dużo.

Kierowca okazał się mieć również inny problem, z którymi musieli zmierzyć się funkcjonariusze. Grozi mu więzienie.

Grójecka policja zatrzymała busa. W środku było aż 15 osób

Grójeccy policjanci z pewnością nie spodziewali się, że kiedy zatrzymają jadącego drogą drogą 731 w Brankowie busa, który przekroczył prędkość, to przewinienie okaże się najmniejszym problemem.

Bus przystosowany był do przewozu 8 pasażerów, tymczasem jechało w nim aż 15 osób. Pozostałych siedmioro siedziało w bagażniku na workach z nawozem.

Prowadzący samochód 22-letni mężczyzna musiał przekazać do kontroli swoje prawo jazdy. Okazało się, że sąd orzekł dla niego zakaz prowadzenia pojazdów, kierował więc nielegalnie.

Zakazy kierowania pojazdami otrzymują osoby, które kierując bezpośrednio narażały na niebezpieczeństwo życie swoje lub innych osób. Często zdarza się, że nakłada się je po spowodowaniu wypadku lub prowadzeniu pod wpływem alkoholu.

Kierowcy grozi więzienie

Złamanie zakazu skutkuje nie tylko odebraniem prawa jazdy, ale nawet karą więzienia. 22-letni kierowca może trafić za kraty na czas od 3 miesięcy do nawet 5 lat.

Od 2015 roku przepisy jasno wskazują, że przewóz zbyt dużej liczby pasażerów jest narażaniem ich na niebezpieczeństwo i taki wypad powinien zakończyć się zawieszeniem możliwości kierowania pojazdami dla kierowcy.

Za pierwszym razem zakaz obowiązuje przez 3 miesiące. Później przedłużony jest do pół roku, jeśli pojawią się wątpliwości, a na końcu prawo jazdy odbierane jest całkowicie - by znów kierować, trzeba przystąpić ponownie do egzaminu.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl zdjęcie: mazowiecka.policja.gov.pl

Powiązane