wawainfo.pl

wawainfo.pl

"Niech Bóg ma ich w opiece". Obcy ludzie składają kondolencje ofiarom z Elżbietowa

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Zosia

Komentarze po tragicznym wypadku w Elżbietowie nie cichną. Przypadkowe osoby wyrażają swój żal wobec śmierci nie tylko dwóch dorosłych kobiet, ale i trójki malutkich dzieci. "Każdy ma kiedyś swój koniec, my tylko jesteśmy na chwilę na ziemi" - pisze poruszona użytkowniczka Facebooka.

Informacja o makabrycznym wypadku w Elżbietowie sparaliżowała niemal całe Mazowsze. Mieszkańcy gminy Iłów, skąd pochodziły ofiary wypadku, a także okolicznych powiatów nadal próbują znaleźć odpowiedź na pytanie:

Kto zawinił? Dlaczego doszło do aż tak dramatycznego wypadku?

Media społecznościowe szybko obiegły zdjęcia oraz materiał wideo , na których wyraźnie widać przebieg wtorkowego wypadku. Nagranie nie pozostawia złudzeń - prawdopodobnie doszło do wymuszenia pierwszeństwa przed kierującą autem osobowym 47-latkę.  Siła zderzenia pojazdów była tak duża, że jeden z nich miał zostać wyrzucony 20 metrów od miejsca zdarzenia. Warto dodać, że kierowca ciężarówki, która również uległa wypadkowi, był zupełnie trzeźwy i nic mu się nie stało.

Mazowsze w żałobie

Komentarze w mediach społecznościowych nie cichną. Oficjalne kondolencje złożyły władze gminy Iłów, a także szpital, w którym miała pracować kierująca autem kobieta.

Wyrazy współczucia wciąż spływają od przypadkowych osoby, które bardzo mocno poruszyła historia dramatu z powiatu sochaczewskiego.

Pod postami wawainfo na Facebooku pojawiły się różnego rodzaju wzruszające komentarze:

- Bardzo przykro, że tyle osób nie żyje... Szczególnie szkoda dzieci - pisze pani Agnieszka.

- Szczere wyrazy współczucia dla rodzin - dodała pani Teresa. - Prawdy się nigdy nie dowiemy. Wyrazy współczucia dla rodziny i najbliższych znajomych. Współczuję z całego serca kierowcy, bo trauma zostanie do końca życia- napisała pani Sandra

- Szkoda wszystkich uczestników wypadku i ich rodzin - dodaje ktoś inny.

Zosia, Julka i Weronika chodziły do tej samej szkoły, żal po ich śmierci wyraziła Szkoła Podstawowa im. Żołnierzy AK Cichociemnych w Brzozowie Starym. Dziewczynki bardzo dobrze się znały, bo ich matki były sąsiadkami.

Makabryczny widok

Wtorkowe zdarzenie na zawsze pozostawi ślad w sercach mieszkańców Iłowa oraz Elżbietowa, w którym doszło do tego fatalnego zdatrzenia. Świadkowie wypadku musieli zmierzyć się z niezwykle trudnym widokiem, ponieważ poturbowana skoda była zgnieciona do tego stopnia, że strażacy musieli wycinać ofiary z pojazdu.

Świadkowie zdarzenia byli bardzo przejęci wypadkiem, na miejscu była rowerzystka i sąsiedzi z pobliskiej wsi. Nikt nie mógł uwierzyć, że aż pięć osób zginęło, podczas gdy kierowca ciężarówki wyszedł ze zdarzenia cało.

Do akcji ratunkowej przystąpiło az pięć zastępów straży pożarnej. Na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jak udało się ustalić redakcji wawainfo służby podjęły próbę resuscytacji jednego z dzieci, niestety nie udało się go uratować.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: wawainfo.pl. Facebook Zdjęcie główne: wawainfo.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Jaka pościel najlepsza – najpopularniejsze rodzaje pościeli – na lato, zimę
Czytaj więcej >

Wiadomości

66-latek zasłabł na klatce. Reanimował go sąsiad, niestety mężczyzna nie żyje
Czytaj więcej >

Wiadomości

Wszystko się nagrało. Sprzedawcy w sklepie nie wytrzymali, ludzie bili się o klapki
Czytaj więcej >

Wiadomości

W poniedziałek będzie 10. rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej. Wieczorem planują zgromadzenie
Czytaj więcej >

Wiadomości

Zaszczepili się przeciwko koronawirusowi, teraz przerywają milczenie. Afera w szpitalu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
Czytaj więcej >

Wiadomości

Koszmar w centrum Warszawy, w akcji policja i straż pożarna. Mężczyzna na oczach ludzi skoczył z mostu
Czytaj więcej >
Zosia

Publikowałam na łamach Szajn Mag, OFF Camera oraz Newonce.net . Prywatnie interesuje mnie polityka, gender studies i polskie filmy.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Wiadomości

Wiadomości

Grupa Iberion

Taryfa G11 – kto najbardziej na niej skorzysta?
Czytaj więcej >
Wiadomości

redakcja info

Kredyt hipoteczny ze stałą stopą procentową - czy warto?
Czytaj więcej >
Wiadomości

materiał

Jak wzmocnić swoją odporność przed zimą
Czytaj więcej >
Wiadomości

materiał

Odchudzanie i zmiana nawyków na swoich zasadach
Czytaj więcej >
Wiadomości

Komunikaty prasowe

Jak pożegnać drugiego człowieka w sposób wyjątkowy?
Czytaj więcej >
Wiadomości

Komunikaty prasowe

Turnusy rehabilitacyjne po udarze
Czytaj więcej >