wawainfo.pl
Zdjęcie dzięki uprzejmości: usochaczew.pl

wawainfo.pl

"Niech Bóg ma ich w opiece". Obcy ludzie składają kondolencje ofiarom z Elżbietowa

2 Lipca 2021

Autor tekstu:

Zosia Wierzcholska

Komentarze po tragicznym wypadku w Elżbietowie nie cichną. Przypadkowe osoby wyrażają swój żal wobec śmierci nie tylko dwóch dorosłych kobiet, ale i trójki malutkich dzieci. "Każdy ma kiedyś swój koniec, my tylko jesteśmy na chwilę na ziemi" - pisze poruszona użytkowniczka Facebooka.

Informacja o makabrycznym wypadku w Elżbietowie sparaliżowała niemal całe Mazowsze. Mieszkańcy gminy Iłów, skąd pochodziły ofiary wypadku, a także okolicznych powiatów nadal próbują znaleźć odpowiedź na pytanie:

Kto zawinił? Dlaczego doszło do aż tak dramatycznego wypadku?

Media społecznościowe szybko obiegły zdjęcia oraz materiał wideo, na których wyraźnie widać przebieg wtorkowego wypadku. Nagranie nie pozostawia złudzeń - prawdopodobnie doszło do wymuszenia pierwszeństwa przed kierującą autem osobowym 47-latkę.  Siła zderzenia pojazdów była tak duża, że jeden z nich miał zostać wyrzucony 20 metrów od miejsca zdarzenia. Warto dodać, że kierowca ciężarówki, która również uległa wypadkowi, był zupełnie trzeźwy i nic mu się nie stało.

Mazowsze w żałobie

Komentarze w mediach społecznościowych nie cichną. Oficjalne kondolencje złożyły władze gminy Iłów, a także szpital, w którym miała pracować kierująca autem kobieta.

Wyrazy współczucia wciąż spływają od przypadkowych osoby, które bardzo mocno poruszyła historia dramatu z powiatu sochaczewskiego.

Pod postami wawainfo na Facebooku pojawiły się różnego rodzaju wzruszające komentarze:

- Bardzo przykro, że tyle osób nie żyje... Szczególnie szkoda dzieci - pisze pani Agnieszka.

- Szczere wyrazy współczucia dla rodzin - dodała pani Teresa.

- Prawdy się nigdy nie dowiemy. Wyrazy współczucia dla rodziny i najbliższych znajomych. Współczuję z całego serca kierowcy, bo trauma zostanie do końca życia- napisała pani Sandra

- Szkoda wszystkich uczestników wypadku i ich rodzin - dodaje ktoś inny.

Zosia, Julka i Weronika chodziły do tej samej szkoły, żal po ich śmierci wyraziła Szkoła Podstawowa im. Żołnierzy AK Cichociemnych w Brzozowie Starym. Dziewczynki bardzo dobrze się znały, bo ich matki były sąsiadkami.

Makabryczny widok

Wtorkowe zdarzenie na zawsze pozostawi ślad w sercach mieszkańców Iłowa oraz Elżbietowa, w którym doszło do tego fatalnego zdatrzenia. Świadkowie wypadku musieli zmierzyć się z niezwykle trudnym widokiem, ponieważ poturbowana skoda była zgnieciona do tego stopnia, że strażacy musieli wycinać ofiary z pojazdu.

Świadkowie zdarzenia byli bardzo przejęci wypadkiem, na miejscu była rowerzystka i sąsiedzi z pobliskiej wsi. Nikt nie mógł uwierzyć, że aż pięć osób zginęło, podczas gdy kierowca ciężarówki wyszedł ze zdarzenia cało.

Do akcji ratunkowej przystąpiło az pięć zastępów straży pożarnej. Na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jak udało się ustalić redakcji wawainfo służby podjęły próbę resuscytacji jednego z dzieci, niestety nie udało się go uratować.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: wawainfo.pl. Facebook
Zdjęcie główne: wawainfo.pl

Zosia Wierzcholska Autor

Jestem absolwentką Filmoznawstwa i wiedzy o mediach. Przygodę z dziennikarstwem rozpoczęłam od mediów studenckich UAM w Poznaniu. Kiedy nie ma mnie w kinie, piszę o tym co dzieje się stolicy.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Kawalerka w Warszawie - jak kształtują się ceny?

Czytaj więcej >
Pexels Rodnae Productions

Wiadomości

E-sport - w czym tkwi jego fenomen?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wawa Info zmienia się w goniec.pl - Warszawa

Czytaj więcej >

Wiadomości

Świąteczna Warszawa. Specjalne metro i choinka na pl. Zamkowym

Czytaj więcej >
Protest pod Sejmem na ul. Wiejskiej

Wiadomości

Protest pod Sejmem. "Aborcja znaczy życie"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Warszawska Karta Miejska za darmo dla osób powyżej 70. roku życia

Czytaj więcej >