wawainfo.pl > Wiadomości > Olbrzymi okaz w ogrodzie botanicznym. Dziwidło zachwyca po raz drugi
Zosia Wierzcholska
Zosia Wierzcholska 19.03.2022 03:38

Olbrzymi okaz w ogrodzie botanicznym. Dziwidło zachwyca po raz drugi

Ogród Botaniczny
Jakub Kaminski/East News

Imponujących rozmiarów kwiatostan ponownie zachwyca w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego. Dziwidło różowe zakwitło w stolicy.

Stołeczny ogród botaniczny cieszył się w ostatnim czasie ogromnym zainteresowaniem za sprawą kwitnącego Dziwidła Olbrzymiego. Roślina o niecodziennych kształtach zakwitła po raz pierwszy w Polsce w połowie czerwca.

Jak podaje gazeta.pl, Ogród Botaniczny, w związku z ogromnym zainteresowaniem kwitnieniem dziwidła olbrzymiego, uruchomił nawet na swojej stronie transmisję online, dzięki której można "podglądać na żywo" wyjątkową roślinę, a sam ogród był otwarty wyjątkowo do północy.

Zachwyca kolorem

Amatorzy niecodziennych okazów na pewno będą zainteresowani faktem, że kolejna odmiana dziwidła "postanowiła" zakwitnąć w Warszawie. Jest to Dziwidło różowe.

Roślina ta kwitnie zaledwie przez kilka dni, dlatego jej pojawienie się w tym stanie budzi tak duże zainteresowanie.

Jak podaje Ogród Botaniczny na swoim profilu na Facebooku:

"Dziwidło różowe właśnie kwitnie w naszej szklarni tropikalnej. Występuje m.in. w Bangladeszu, Chinach, Indiach i Nepalu. Jak u wszystkich roślin z rodziny obrazkowatych (Araceae) kwiatostan zbudowany jest z kolby (spadix) i pochwy kwiatostanowej (spatha). Kwiatostan nie pachnie tak intensywnie i nieprzyjemnie, jak inne gatunki z tego rodzaju" - wyjaśnia Ogród.

Olbrzymi okaz natury z pewnością ponownie przyciągnie wielu Warszawiaków do stołecznego ogrodu botanicznego.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: wawainfo.pl, gazeta.pl, warszawawpigulce.pl Zdjęcie główne: Jakub Kaminski/East News

Powiązane