wawainfo.pl > Wiadomości > W nocy z wtorku na środę policja rzeczna poszukiwała mężczyzny, który skoczył do Wisły z mostu Poniatowskiego
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 16.06.2022 02:02

W nocy z wtorku na środę policja rzeczna poszukiwała mężczyzny, który skoczył do Wisły z mostu Poniatowskiego

Nocna akcja policji rzecznej w okolicy mostu Poniatowskiego w Warszawie
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

W nocy z wtorku na środę funkcjonariusze rzecznej policji w Warszawie uratowali młodego mężczyznę. 18-latek skoczył z mostu Poniatowskiego. Policja natychmiast ruszyła na poszukiwania.

Tuż przed północą Komisariat Rzeczny Policji w Warszawie otrzymał zgłoszenie o osobie, która skoczyła z mostu Poniatowskiego.

Policjanci przybyli na miejsce rozpoczęli poszukiwania. Okazało się, że do Wisły skoczył 18-letni mężczyzna.

18-latek skoczył w nocy do Wisły

Nie jest jeszcze wiadome, dlaczego młody mężczyzna zdecydował się na skok do rzeki. Na szczęście dzięki szybkiej reakcji policji, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Z wiadomości, jakie dotarły do mediów wynika, że w chwili wyłowienia 18-latka z wody był on przytomny. Po tym, jak policja rzeczna wydostała go na brzeg, trafił pod opiekę ratowników medycznych.

Mężczyzna trafił do szpitala

Chociaż obrażenia 18-latka wyłowionego w nocy z Wisły nie zagrażały jego życiu, zdecydowano o konieczności przetransportowania go do szpitala. W tego typu zdarzeniach zawsze konieczne jest dokładne przebadanie poszkodowanego, tak by wykluczyć ewentualne obrażenia wewnętrzne.

To nie jedyny podobny przypadek w ostatnim czasie. Policja rzeczna ma coraz więcej pracy i bardzo często dotyczy ona właśnie poszukiwań osób, które znalazły się w Wiśle.

Niedawno z rzeki wyłowiono 13-latkę

Jeszcze pod koniec maja Komisariat Rzeczny Policji informował o uratowaniu z Wisły 13-letniej dziewczynki. W odróżnieniu od akcji z nocy z 15 na 16 czerwca, majowe zdarzenie było wypadkiem.

13-latka w czasie niedzielnego spaceru poślizgnęła się, gdy znajdowała się na betonowej ostrodze. Wpadła do Wisły niedaleko mostu Śląsko-Dąbrowskiego, a nurt zniósł ją na niedaleką wyspę. — Patrol policji wodnej udzielił jej pomocy i przekazał rodzicom — przekazano w komunikacie.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: zyciestolicy.com.pl, Komisariat Rzeczny Policji

Zdjęcie główne: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Powiązane