wawainfo.pl > Dzielnice > Wiemy, w którym sklepie znaleziono pierwsze paczki z zakazaną substancją w bananach. Pracownicy odkryli “dziwne zielone pakunki"
Julian Bakuła
Julian Bakuła 19.03.2022 03:27

Wiemy, w którym sklepie znaleziono pierwsze paczki z zakazaną substancją w bananach. Pracownicy odkryli “dziwne zielone pakunki"

W dostawie bananów odkryto kokainę
Marek BAZAK/East News

Dostarczone z magazynu w Rawie Mazowieckiej kartony z bananami, w których ukryto kokainę, po raz pierwszy znaleziono w sklepie Carrefour w Śródmieściu.

Jak podaje za Polską Agencją Prasową (PAP) Życie Stolicy, na paczki z kokainą ukryte w kartonach z bananami natknęli się w pierwszej kolejności pracownicy śródmiejskiego sklepu sieci Carrefour.

Miało to miejsce w czwartek. Kolejne kilogramy narkotyków znaleziono następnie w innym sklepie sieci na Mokotowie.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kartony trafiły do Warszawy z magazynu zaopatrzeniowego w Rawie Mazowieckiej.

Następnie ze stołecznego punktu przeładunkowego rozwiezione zostały do poszczególnych sklepów.

Doniesienia o wykryciu narkotyków w kartonach z bananami potwierdziło Biuro Prasowe Carrefour Polska.

- Potwierdzamy, że w czwartek, 10 czerwca br. w godzinach popołudniowych, w jednym z naszych sklepów w Warszawie, pracownicy znaleźli podejrzane paczki w świeżej dostawie bananów - czytamy w przywoływanym przez zyciestolicy.com.pl komunikacie biura prasowego.

Z kolei z wypowiedzi policji wynika, że podobne ładunki zabezpieczono w kilku punktach, a działania w tej sprawie prowadzone są na terenie województw mazowieckiego i łódzkiego.

- Wartość zabezpieczonych narkotyków przekracza już ponad 30 mln złotych - mówi cytowany przez zyciestolicy.com.pl rzecznik stołecznej policji.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawainfo.pl.

Źródło: wawainfo.pl, Życie Stolicy / zyciestolicy.com.pl, PAP Zdjęcie główne: East News

Powiązane