wawainfo.pl > Wiadomości > Drogówka w akcji. Dlaczego będą masowo zatrzymywać kierowców?
Zosia Wierzcholska
Zosia Wierzcholska 19.03.2022 03:28

Drogówka w akcji. Dlaczego będą masowo zatrzymywać kierowców?

PIOTR GAJEK/East News
PIOTR GAJEK/East News

Wakacje w pełni, ale drogówka urlopu nie ma. Będzie więcej zatrzymań, kontroli prędkości i badań alkomatem. Od 8 lipca rusza wakacyjna kontrola kierowców.

Lato to czas wzmożonego ruchu na drodze. To również czas, kiedy kierowcy zapominają o przepisach ruchu drogowego. Od czwartku (8.07) w całej Polsce rusza policyjna akcja "Prędkość”, która ma na celu wyłapanie piratów drogowych.

Będą suszyć

Policja będzie prowadzić pomiary prędkości nie tylko w letnich kurortach, ale również na Mazowszu. Funkcjonariusze mają za zadanie przeciwdziałać niebezpiecznym zachowaniom na drodze.

Policjanci ostrzegają kierowców: "Działania mają charakter prewencyjny. Jednak kierowcy, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi".

Akcja "Prędkość" jest zorganizowana dla dobra wszystkich kierowców. Służby zwracają uwagę, że najważniejsze jest bezpieczne dotarcie do celu, a nie - wyścigi, czy popisywanie się na drodze. Dla bezpieczeństwa swojego i innych warto zachować zdrowy rozsądek podczas kierowania pojazdem.

Dla bezpieczeństwa swojego i innych

"Na drogach nie zabraknie policjantów grup Speed, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze. Policjanci ci pełnią służbę z wykorzystaniem nowoczesnych pojazdów wyposażonych w wideorejestrator, a także dokonują pomiarów prędkości ręcznymi miernikami z funkcją rejestracji obrazu" - tłumaczył Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji w rozmowie z PAP.

Niestety, co roku w okresie wakacyjnym główną przyczyną wypadków ze skutkiem śmiertelnym jest ignorowanie znaków oraz niestosowanie się do ograniczeń prędkości.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: wawainfo.pl, se.pl, pap.pl, .auto-swiat.pl

Zdjęcie główne: PIOTR GAJEK/East News

Powiązane