wawainfo.pl

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Urzędnik zatrzymany. Tworzył fikcyjne etaty na 700 tys. zł

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Zosia

Afera finansowa na Pradze-Północ. Warszawska prokuratura podała, że miejski urzędnik został zatrzymany pod zarzutem oszustw na prawie 730 tys. złotych.

W zeszłym tygodniu informowaliśmy o szkole, w której zarobki woźnego sięgają nawet 8 tysięcy złotych . Gdy sprawa wyszła na jaw, okazało się, że tak wysokie wynagrodzenia są zupełną fikcją. Warszawska prokuratura ma już podejrzenia, kto stoi za tym gigantycznym finansowym przekrętem.

Pensje przelewał na własne konto

W poniedziałek na zlecenie Prokuratury Rejonowej Warszawa-Praga Północ doszło do zatrzymania 37-letniego Mariusza G., urzędnika podejrzanego o wyłudzanie pieniędzy z budżetu dzielnicy.

Podejrzany był kierownikiem działu finansów oświaty w dzielnicy Praga Północ. Jak podaje prokuratura, Mariusz G. miał sporządzać listę płac za pracę pracowników i sam ją później zatwierdzał. Według informacji tvn24, przez prawie dwa lata stworzył piętnaście fikcyjnych etatów w szkole, a wynagrodzenie dla nieistniejących pracowników przelewał na własny rachunek.

Warto przypomnieć, że na fikcyjnych etatach w szkole przy Kawęczyńskiej nauczyciele mieli "zarabiać" nawet 14 tysięcy złotych. W rzeczywistości pieniądze lądowały na koncie urzędnika.

Mężczyźnie zarzuca się przekroczenie uprawnień, podrabianie dokumentów oraz oszustwa na ponad 700 tys zł.

Oszustwo wykryto dopiero podczas kontroli z Ratusza, a urzędnik został zwolniony z pracy jeszcze przed zakończeniem kontroli.

Jak podaje Radio Dla Ciebie, Mariusz G. brał udział w wyborach samorządowych do rady Dzielnicy Warszawa Praga-Północ z listy Koalicji Obywatelskiej z numerem 10. Jego hasło wyborcze brzmiało: „Ostatni na liście, pierwszy w działaniu”.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: wawainfo.pl, wydarzenia.interia.pl, rdc.pl, tvn24.p Zdjęcie główne: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

66-latek zasłabł na klatce. Reanimował go sąsiad, niestety mężczyzna nie żyje
Czytaj więcej >

Wiadomości

Wszystko się nagrało. Sprzedawcy w sklepie nie wytrzymali, ludzie bili się o klapki
Czytaj więcej >

Wiadomości

W poniedziałek będzie 10. rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej. Wieczorem planują zgromadzenie
Czytaj więcej >

Wiadomości

Zaszczepili się przeciwko koronawirusowi, teraz przerywają milczenie. Afera w szpitalu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
Czytaj więcej >

Wiadomości

Koszmar w centrum Warszawy, w akcji policja i straż pożarna. Mężczyzna na oczach ludzi skoczył z mostu
Czytaj więcej >

Wiadomości

Kolejny śmiertelny wypadek w Złotych Tarasach
Czytaj więcej >
Zosia

Publikowałam na łamach Szajn Mag, OFF Camera oraz Newonce.net . Prywatnie interesuje mnie polityka, gender studies i polskie filmy.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]