wawainfo.pl > Wiadomości > Andrzej Duda grzmiał na uroczystościach w stolicy. "Bezczelnością jest twierdzenie, że Polska jest komukolwiek cokolwiek winna w związku z II wojną światową"
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 03:37

Andrzej Duda grzmiał na uroczystościach w stolicy. "Bezczelnością jest twierdzenie, że Polska jest komukolwiek cokolwiek winna w związku z II wojną światową"

andrzej duda - podpisanie ustawy
Jakub Kaminski/East News

Podpisujący ustawę o odbudowie Pałacu Saskiego Andrzej Duda podkreślał, że "Polska była ofiarą II wojny światowej". Prezydent za "bezczelność" uznał twierdzenie, że "Polacy i Polska są komukolwiek cokolwiek winni".

Prezydent podpisał dziś ustawę dotyczącą odbudowy Pałacu Saskiego, kamienic przy ulicy Królewskiej, a także Pałacu Brühla. Inwestycja pochłonie blisko 2,5 mld zł w trakcie najbliższych dziesięciu lat.

Najszerzej komentowana jest decyzja o zrekonstruowaniu pierwszego z historycznych budynków. Przypomnijmy, że został on zburzony przez wojska niemieckie w grudniu 1944 roku, już po upadku powstania warszawskiego.

Andrzej Duda: Nie my rozpętaliśmy wojnę

W trakcie uroczystości w Pałacu Prezydenckim Andrzej Duda mówił o konieczności zwrócenia Pałacu Saskiego Warszawie i Polsce.

– Ale nic nikomu innemu nie musimy dzisiaj zwracać – przekonywał. – I nikomu innemu nic nie jesteśmy winni.

Prezydent podkreślił, że to Polska była ofiarą wojny, w zamian za co należą jej się "ogromne pieniądze za straty, które ponieśliśmy". I dodał: – To cały czas jest niezrealizowane.

W zdecydowany sposób Andrzej Duda ocenił, że "bezczelnością jest twierdzenie, że my, Polacy, i Polska jest komukolwiek cokolwiek winna w związku z II wojną światową".

Zaznaczył, że to nie naród polski rozpętał wojnę, a jedynie stał się jedną z jej ofiar.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: wawainfo.pl Zdjęcie główne: Jakub Kaminski/East News

Powiązane