wawainfo.pl > Wiadomości > Zmarł słynny aktor związany z Mławą. Ryszard Bacciarelli miał 93 lata
Zosia Wierzcholska
Zosia Wierzcholska 19.03.2022 03:28

Zmarł słynny aktor związany z Mławą. Ryszard Bacciarelli miał 93 lata

Świeczka
ScorpionD/Pixabay.com

Nie żyje Ryszard Bacciarelli. Aktor był znany na Mazowszu. Urodził się w Młocku-Kopaczach (pow. ciechanowski). O jego śmierci poinformował Związek Artystów Scen Polskich.

Ryszard Bacciarelli zmarł 22 czerwca 2021 roku.

Związany z Mławą

Aktor ukończył mławskie gimnazjum im. Wyspiańskiego, w którym zdał maturę w 1949 roku.

W 1953 r. ukończył studia aktorskie w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie.

W tym samym roku zadebiutował na scenie rolą Jana w "Fantazym" Juliusza Słowackiego.

Był wszechstronnym aktorem. Można było go podziwiać w spektaklach teatralnych oraz radiowych, filmach i serialach telewizyjnych.

Pojawił się w takich znanych produkcjach jak "Przygody psa Cywila", "Eroica", "Stawka większa niż życie”, "Na dobre i na złe”, "Na sygnale", czy "Popiełuszko. Wolność jest w nas”.

Aktora wspominał na swoim profilu na Facebooku eseista Jarosław Trześniewski-Kwiecień, który napisał: "Wielkiego aktora , wyspiańczyka ,absolwenta mławskiego LO poznałem na początku lat 90 XX wieku ,podczas Zjazdu Absolwentów mojego Liceum. Chodził do jednej klasy ze śp. Ryszardem Juszkiewiczem. (...) Wielokrotnie przyjeżdżał do Mławy na zjazdy absolwentów i nie tylko. Wielki aktor, wspaniały recytator ,znakomity mówca. Aż dziw, że nie został Mistrzem Mowy Polskiej."

Ryszard Bacciarelli został wyróżniony Złotym Krzyżem Zasługi (1978) oraz Złotą Odznaką honorową „Za zasługi dla Warszawy” (1975).

Był praprawnukiem słynnego malarza Marcelego Bacciarellego, pochodził z rodziny ziemiańskiej.

Przyczyna śmierci aktora nie została ujawniona. Pożegnanie Ryszarda Bacciarellego odbędzie się 30 czerwca 2021 r. o godz. 14.00 w kościele pw. św. Karola Boromeusza w Warszawie na Starych Powązkach, po czym nastąpi odprowadzenie zmarłego do grobu rodzinnego.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: wawainfo.pl, naszamlawa.pl, codziennikmlawski.pl, radiozet.pl Zdjęcie główne: ScorpionD/Pixabay.com