wawainfo.pl > Wiadomości > Za psa bez kagańca zakuli ją w kajdanki i przydusili do ziemi. Ujawniono nagranie
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 03:30

Za psa bez kagańca zakuli ją w kajdanki i przydusili do ziemi. Ujawniono nagranie

autobus - pies bez kagańca
YouTube/Kolejowy Igor (screen)

Awantura w autobusie linii 150 zakończyła się interwencją strażników miejskich. Kobieta, która odmawiała założenia psu kagańca, została wyciągnięta na zewnątrz i zakuta w kajdanki. Sieć obiegło nagranie, a postępowanie w sprawie prowadzi policja.

Zdarzenie miało miejsce w nocy, 8 sierpnia, w jadącym z Młocin autobusie linii 150. Na pętli jedna z pasażerek została upomniana przez kierowcę, że jej pies nie ma założonego kagańca. O sprawie pisaliśmy TUTAJ.

Kobieta w mało elegancki sposób miała zbywać prośby, twierdząc, że jej pies, rasy Husky, nie jest groźny. Kierowca zawiadomił straż miejską.

Pies bez kagańca. Awantura w autobusie

Strażnicy weszli do autobusu, gdy ten zatrzymał się na światłach. Według relacji świadków mundurowi mieli uprzejmie prosić kobietę o założenie psu kagańca.

Właścicielka czworonoga nie reagowała na polecenia, raz po raz prosząc o podanie przepisu, który je uzasadnia. Gdy usłyszawszy go, kobieta po raz kolejny zignorowała prośbę, łapiąc za telefon w celu sprawdzenia słów strażnika, ten złapał ją za łokieć i siłą wyprowadził na zewnątrz.

Na nagraniu widzimy, że pasażerka stawiała opór. Kilkukrotnie kopnęła przy tym mundurowych.

Kobieta została zakuta w kajdanki i przyciśnięta do ziemi kolanem. Po wszystkim przewieziono ją do komendy rejonowej.

Policja prowadzi postępowanie

W rozmowie z Onetem przedstawiciele straży miejskiej zapewnili, że środki przymusu zastosowane przez funkcjonariuszy zostaną przeanalizowane na podstawie nagrań z monitoringu autobusu, monitoringu miejskiego, a także kamer z mundurów strażników.

Jednocześnie postępowanie w sprawie naruszenia nietykalności cielesnej mundurowego przez właścicielkę psa jest prowadzone przez policję.

Przepisy stanowią jasno, że psy mogą być przewożone komunikacją, jeśli nie zachowują się agresywnie, nie przeszkadzają pasażerom, a także są trzymane na smyczy i mają założony kaganiec.

Rasa psa nie gra tu żadnej roli.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: wawainfo.pl, Onet Zdjęcie główne: YouTube/Kolejowy Igor (screen)