wawainfo.pl > Dzieje się w Warszawie > Pies bez kagańca i smyczy w autobusie. Interweniowała straż miejska
Maria Glinka
Maria Glinka 19.03.2022 03:30

Pies bez kagańca i smyczy w autobusie. Interweniowała straż miejska

Marek BAZAK/East News - zdjęcie ilustracyjne
Marek BAZAK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Do awantury między pasażerką a kierowcą doszło w podmiejskim autobusie w niedzielę 8 sierpnia. Kierujący zwrócił uwagę kobiecie, że jej pies nie ma kagańca ani smyczy. Pasażerka nie reagowała na apele, a do akcji wkroczyli strażnicy miejscy.

Pies bez smyczy i kagańca w autobusie

Awantura w podmiejskim autobusie na trasie Łomianki-Bielany. Kierowca pojazdu zwrócił uwagę jednej z pasażerek, ponieważ nie stosowała się do przepisów. Towarzyszył jej bowiem pies. Nie miał ani kagańca, ani smyczy.

Kobieta nie reagowała na apele kierującego. W związku z tym kilkanaście minut po godz. 21:00 zgłoszenie w tej sprawie trafiło do straży miejskiej.

Przy pętli Młociny interwencję rozpoczęli funkcjonariusze z V Oddziału Terenowego. Pasażerka w dalszym ciągu awanturowała się, obrażała strażników i nie wykonywała poleceń. Strażacy byli zmuszeni wyprowadzić ją z autobusu.

Kobieta tłumaczyła, że nie zna przepisów, które wskazywałyby, że pies musi być przewożony w kagańcu i na smyczy. Jednak nieznajomość prawa nie uchroniła jej przed odpowiedzialnością za działanie niezgodnie z zasadami.

Na miejscu pojawił się również patrol policji. Pasażerka została przetransportowana do komendy rejonowej. Ma odpowiadać za naruszenie nietykalności i znieważenie funkcjonariuszy.

Czy pies musi być w kagańcu i na smyczy? Przepisy wskazują jasno

Przepisy regulujące przejazdy komunikacją miejską różnią się w zależności od miasta. Jednak Warszawa nie jest pobłażliwa względem właścicieli zwierząt.

W art. 14 przepisów porządkowych czytamy, że pojazdami może podróżować pies, ale pod warunkiem, że nie zachowuje się agresywnie, nie jest uciążliwy dla pozostałych pasażerów, ma założony kaganiec i jest trzymany na smyczy.

Co więcej, zwierzęta nie mogą przebywać na miejscach siedzących. Warto pamiętać, że to właściciel odpowiada za szkody wyrządzone przez czworonoga.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: warszawawpigulce.pl

Tagi: autobus pies
Powiązane