wawainfo.pl > Kronika kryminalna > Żona ukryła przestępcę w szafie, wspólnik figurował jako zmarły. Dwóch oszustów już zatrzymanych
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 03:32

Żona ukryła przestępcę w szafie, wspólnik figurował jako zmarły. Dwóch oszustów już zatrzymanych

Śródmieście
materiały policyjne

Do niecodziennego zatrzymania doszło na warszawskiej Białołęce. 44-letni mężczyzna podejrzany o oszustwo przez rok figurował jako zmarły. Niedługo później policja znalazła jego wspólnika ukrytego w szafie. Podejrzany o oszustwa może trafić do więzienia nawet na osiem lat.

Jak podaje Robert Szumiata ze śródmiejskiej policji, 23 lipca zatrzymano 44-latka podejrzanego na oszustwo podczas próby sprzedania mieszkania swojej matki. W trakcie legitymowania okazało się, że mężczyzna od roku jest uznany za zmarłego.

Od roku figurował jako zmarły, jego wspólnika policja znalazła w szafie

Co więcej, przestępca nie działał sam. Żmudne analizowanie monitoringu miejskiego pomogło ustalić tożsamość wspólnika. 69-latek ukrywał się od momentu zatrzymania 44-latka.

- Wyłączył wszystkie użytkowane wcześniej przez siebie telefony, zerwał wszelkie kontakty towarzyskie i wyjechał ze stolicy - opisuje Szumiata. - Został zatrzymany w jednym z mieszkań na warszawskiej Białołęce. Żona ukryła go w swojej garderobie, w szafie z ubraniami - dodał.

W mieszkaniu kobiety zabezpieczono telefonu, odzież oraz pieniądze pochodzące z zadatku na mieszkanie. W toku śledztwa ujawniono, że senior ma na koncie wyłudzenia dotacji unijnych, przywłaszczenie sprzętu budowlanego oraz samochodów.

Sąd skierował obu podejrzanych do aresztu tymczasowego. Za popełnione przestępstwa grozi im do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: wawainfo.pl Źródło zdjęcia głównego: materiały policyjne

Powiązane