wawainfo.pl > Kronika kryminalna > Kierował autobusem na lekach uspokajających i bez snu, spowodował wypadek. Grozi mu 8 lat więzienia
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 03:32

Kierował autobusem na lekach uspokajających i bez snu, spowodował wypadek. Grozi mu 8 lat więzienia

Bielany
Piotr Molecki/East News

Bielany. Kierowca autobusu linii 181 pod wpływem środków uspokajających wywołał wypadek. Po roku jego sprawę skierowano do Sądu Rejonowego Warszawa-Żoliborz. Hubertowi U. grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Do poważnego wypadku doszło w lipcu ubiegłego roku, jednak dopiero 27 sierpnia 2021 roku prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia. Jak informuje tvn24.pl, kierowca autobusu linii 181, Hubert U. jest oskarżony o posiadanie 1,31g amfetaminy oraz sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym.

- W toku śledztwa ustalono, że Hubert U. w nocy z 6 na 7 lipca 2020 roku obudził się około 23.00, po czym nie spał do rozpoczęcia pracy o godzinie 4.45 w dniu 7 lipca - opisywała dla tvn24.pl rzeczniczka Prokuratury Okręgowej, Aleksandra Skrzyniarz.

Bielany. Kierował pod wpływem leków uspokajających. Jest akt oskarżenia

Po przebudzeniu oskarżony spożył silne leki uspokajające, upośledzające zdolności psychomotoryczne. O godzinie 10:30 mężczyzna zasnął za kierownicą, a następnie najechał w samochody osobowe oraz latarnię, która uszkodziła kolejne pojazdy.

Jedna z pasażerek autobusu upadła, doznając urazu głowy oraz potłuczeń. Kierowca naraził na niebezpieczeństwo około 20 osób. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.

- Około godziny 10.30 oskarżony zasnął za kierownicą i najechał na stojące na poboczu samochody osobowe marki Opel oraz latarnię uliczną, która uszkodziła kolejne zaparkowane samochody marki Toyota oraz Honda. W wyniku zdarzenia jedna z pasażerek autobusu przewróciła się i doznała urazu głowy oraz potłuczeń. Autobus przewoził w tym czasie około 20 osób – dodała

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: tvn24.pl Źródło zdjęcia głównego: Piotr Molecki/East News

Tagi: Bielany
Powiązane