wawainfo.pl > Mazowsze > Ciało tajemniczego mężczyzny wyłowione z Wisły. Policja nie wie, kim on jest
Zosia Wierzcholska
Zosia Wierzcholska 19.03.2022 03:28

Ciało tajemniczego mężczyzny wyłowione z Wisły. Policja nie wie, kim on jest

MAREK KUDELSKI/AGENCJA SE/East News
MAREK KUDELSKI/AGENCJA SE/East News

Nurkowie wyłowili ciało mężczyzny z Wisły. Policja nie potrafi ustalić jego tożsamości. Trwają działania prokuratora.

To miał być zwyczajny poranek w okolicach Konstancina, jednak przed 11:00 operator promu Gassy-Karczew zauważył w wodzie ciało i od razu powiadomił odpowiednie służby.

Na miejsce przyjechała straż pożarna i wyspecjalizowani nurkowie.

Oficer prasowy ze straży pożarnej w Piasecznie w rozmowie z wawainfo potwierdza: - Przed południem dostaliśmy zgłoszenie, że pracownik promu zauważył ciało, które zahaczyło się o linę, po której przesuwał się prom.

Na miejscu działały dwa zastępy straży pożarnej, każdy z łodzią ratunkową. Strażacy podpłynęli do mężczyzny znajdującego się w wodzie i wyciągnęli go.

Niestety, chwilę później lekarz stwierdził zgon mężczyzny.

Nie miał żadnych dokumentów

Służbom udało się wyciągnąć na brzeg ciało około 50-letniego mężczyzny. - Tożsamość mężczyzny nadal nie jest ustalona, ponieważ nie miał przy sobie żadnych dokumentów. Ten człowiek był w pełni ubrany, miał nawet buty na nogach, więc nie mamy pewności, jaki był powód jego śmierci. - informuje w rozmowie z wawainfo Aneta Adamczyk z policji.

Policja nie wie, kim on jest

W tej chwili trwa ustalanie tożsamości denata. Na miejscu pracuje grupa dochodzeniowo-śledcza oraz prokurator. Trwa weryfikowanie, czy mężczyzna nie był uznany za osobę zaginioną.

Pytana o tę kwestię aspirant Adamczyk mówi: "Istnieje duże prawdopodobieństwo, że rodzina zmarłego jeszcze nie wie, że on zaginął lub nawet, że nie żyje, ponieważ nie otrzymaliśmy żadnego zgłoszenia o zaginięciu podobnej osoby - tłumaczy. -Być może nie był on w ogóle z tych okolic - dodaje po chwili policjantka.

- Potwierdzam, że nie dostaliśmy żadnego wcześniejszego zgłoszenia o tym, że ktoś wpadł do Wisły. Policja sprawdza, kim ten zmarły może być - podsumowuje oficer prasowy z Piaseczna.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

źródło: wawainfo.pl, warszawawpigulce.pl zdjęcie główne: MAREK KUDELSKI/AGENCJA SE/East News (zdjęcie ilustracyjne)

Powiązane