wawainfo.pl > Wiadomości > Tragedia na A2. Jechał pod prąd, zginął na miejscu. Ofiara to ksiądz
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 03:29

Tragedia na A2. Jechał pod prąd, zginął na miejscu. Ofiara to ksiądz

wypadek na a2 - ksiądz
KPP Grodzisk Mazowiecki, diecezja.waw.pl

Nowe fakty w sprawie śmiertelnego wypadku na A2 pod Grodziskiem Mazowieckim. Kierowcą volkswagena, który z nieznanych przyczyn jechał autostradą pod prąd i czołowo zderzył się z volvo, był ksiądz z parafii w Kałuszynie.

O tragicznym wypadku, do którego doszło na 433 kilometrze autostrady A2, na wysokości miejscowości Izdebno Nowe niedaleko Grodziska Mazowieckiego, pisaliśmy TUTAJ.

W nocy z poniedziałku na wtorek, tuż przed godziną 2:00, mężczyzna prowadzący volkswagena czołowo zderzył się z volvo, którym jechała pięcioosobowa rodzina.

Wypadek na A2. Kierowca jechał pod prąd

Według informacji śledczych kierujący volkswagenem 68-latek z jechał po niewłaściwej stronie trasy.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Volkswagen, 68-letni mężczyzna z niewyjaśnionych przyczyn jechał pod prąd autostradą A2 w kierunku Poznania - mówił we wtorek asp. szt. Sławomir Janowiec z policji w Grodzisku Mazowieckim.

Kierujący pojazdem zginął na miejscu. Rodzinę podróżującą volvo przewieziono z kolei do szpitala. U poszkodowanych nie stwierdzono jednak poważnych obrażeń.

Ofiarą jest ksiądz

68-letnim kierowcą, który z nieznanego powodu jechał w kierunku odwrotnym do przepisowego, był duchowny. Informację o śmierci księdza potwierdziła na swojej stronie Diecezja Warszawsko-Praska.

>
>

zdjęcia: KPP Grodzisk Mazowiecki

Ksiądz Władysław Szymański, był proboszczem z parafii pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Kałuszynie.

Kapłan był wyjątkowo zaangażowany w życie miejscowej ludności. Współpracował z organizacjami społecznymi, w tym z młodzieżą, kombatantami czy Ochotniczą Strażą Pożarną.

"Kochani, dziś odszedł do domu Ojca Ś+P Ks. Prałat Władysław Szymański, nasz wieloletni Proboszcz. Pogrążeni w smutku i żalu dziś o g. 19.00 w naszej świątyni parafialnej odprawimy Mszę Świętą o pokój duszy Ś+P Prałata Władysława. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie. Amen. O uroczystościach pogrzebowych poinformujemy w późniejszym czasie." - czytamy w komunikacie parafii na Facebooku.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl zdjęcie główne: KPP w Grodzisku Mazowieckim

Powiązane