wawainfo.pl > Wiadomości > Policja zatrzymała mężczyznę, który miał znęcać się nad swoją matką. Postawiono mu zarzuty
Kuba Wieloch
Kuba Wieloch 19.03.2022 03:19

Policja zatrzymała mężczyznę, który miał znęcać się nad swoją matką. Postawiono mu zarzuty

Materiał ilustracyjny
Marek BAZAK/East News

41-latek znęcał się nad matką

Funkcjonariusze policji z Legionowa zostali wezwani 23 kwietnia do jednego z mieszkań na terenie miasta. Na miejscu zatrzymano agresywnego 41-latka.

Z ustaleń służb mundurowych wynika, że mężczyzna groził i ubliżał swojej matce.

41-letni mężczyzna został zatrzymany w mieszkaniu swojej matki. Okazało się jednak, że jest on również domownikiem i ze względu na charakter sprawy, otrzymał on zakaz zbliżania się do kobiety. - relacjonuje podkomisarz Justyna Stopińska

Policjanci postanowili przesłuchać poszkodowaną, dzięki czemu zdobyli materiały dowodowe, pozwalające na postawienie zarzutów wobec domowego tyrana. 

Przerażająca relacja pokrzywdzonej

Z relacji matki wynika, że nie jest to pierwszy raz, gdy jej syn sprawia jej kłopoty. Mężczyzna wielokrotnie urządzał awantury pod wpływem alkoholu. 

Dodatkowo 41-latek miał stosować na kobiecie przemoc fizyczną i psychiczną.

Będąc pod wpływem alkoholu, wszczynał awantury, podczas których wyzywał ją i obrażał, wykręcał ręce, szarpał za ubranie, a także groził  pozbawieniem życia. - tłumaczy podkomisarz policji

Jak udało się nam ustalić, mężczyzna nie był wcześniej karany, wszczęto więc procedurę utworzenia dla niego niebieskiej karty. Dowiedzieliśmy się również, że zatrzymany był pod wpływem alkoholu, aczkolwiek odmówił badania alkomatem.

Domowy tyran usłyszał zarzuty

Gdy 41-latek wytrzeźwiał, usłyszał zarzut znęcania się psychicznego i fizycznego nad poszkodowaną. Prokuratura zastosowała wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

Syn otrzymał również zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej i nakaz opuszczania lokalu mieszkalnego zajmowanego z matką.

Zatrzymanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

źródło: wawainfo.plZdjęcie główne ilustracyjne: East News

Powiązane