wawainfo.pl > Wiadomości > Mężczyzna na torach w metrze. Akcja policji na Dworcu Gdańskim
Mateusz Dolak
Mateusz Dolak 17.06.2022 02:02

Mężczyzna na torach w metrze. Akcja policji na Dworcu Gdańskim

zdjęcie ilustracyjne, East News

Metro nie kursowało

Incydent miał miejsce około godziny 12. Mieszkańcy Warszawy dostali komunikat wysyłany przez ratusz za pomocą aplikacji 19115. "Utrudnienia w kursowaniu metra M1" - brzmiała wiadomość.

Zarząd Transportu Miejskiego poinformował, że z przyczyn technicznych, pociągi linii metra M1 kursowały w pętlach: Kabaty - Centrum i Słodowiec - Młociny.

"Trwa uruchamianie autobusowej komunikacji zastępczej. Prosimy o korzystanie z tramwajów linii 6 na odcinku Żeromskiego - Dworzec Gdański i tramwajów linii 15 na odcinku Dworzec Gdański - Centrum" - podawał ZTM w komunikacie.

Mężczyzna na torach

Okazało się, że utrudnienia trwały kilkanaście minut. Wszystko dlatego, że na stacji Dworzec Gdański, mężczyzna nagle wszedł na tory.

- Dostaliśmy zgłoszenie, że pasażer zszedł z peronu i pojawił się na torach. Około 40-letni mężczyzna szedł po torowisku. Okazało się, że pokonał odcinek od jednego do drugiego toru - wyjaśniła Natalia de Laurans z komisariatu w metrze.

Jak dodała, na miejscu pojawili się policjanci.  - Mężczyznę wcześniej ujęła dyżurna stacji - powiedziała.

Pasażer jest przesłuchiwany. Policja nie wie dlaczego znalazł się na torach. Mężczyzna miał wiele szczęścia, ponieważ na torach znajduje się szyna będąca pod napięciem.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

źródło: wawainfo.plzdjęcie główne ilustracyjne: East News

Powiązane