wawainfo.pl
Patrol drogowy policji

Jan BIELECKI/East News

Ojciec odwoził dziecko do szkoły. Drogówka zatrzymała go do kontroli, wyczuła woń alkoholu

16 Lutego 2021

Autor tekstu:

Kamil Matuszak

Udostępnij:

W Woli Rębkowskiej (powiat garwoliński) doszło do kontroli drogówki. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcę, bo zlekceważył zakaz wjazdu. Tłumaczył się, że odwoził swoje dziecko do pobliskiej szkoły. Policjanci wyczuli od niego woń alkoholu i przeprow

Policja patrolowała okolicę szkoły

Policjanci z garwolińskiej drogówki zatrzymali we wtorek (16 lutego) przed szkołą podstawową w Woli Rębkowskiej kierowcę, który zlekceważył obowiązujący znak zakazu wjazdu. Kierowca skody tłumaczył się, że właśnie podwiózł swoje dziecko na lekcje.

Podczas kontroli drogowej policjanci wyczuli od kierującego pojazdem woń alkoholu. Postanowili zatem sprawdzić stan trzeźwości mężczyzny zasiadającego za kierownicą skody. Badanie alkomatem potwierdziło ich przypuszczenia - w organizmie 34-latka znajdował się prawie promil alkoholu.

Ojciec odwoził dziecko pijany

Policjanci patrolowali ten teren, ponieważ otrzymywali bardzo wiele sygnałów, że kierowcy na tym obszarze bardzo często łamią przepisy w bliskim rejonie szkoły podstawowej. To właśnie podczas takiego rutynowego patrolu zatrzymali ojca, który odwoził na zajęcia dziecko na podwójnym gazie.

W trakcie kontroli mundurowi zatrzymali prawo jazdy prowadzącego pojazd pod wpływem alkoholu. Sprawa zostanie skierowana do sądu, a kierowca odpowie za swoje niedopuszczalne zachowanie.

- Nic nie tłumaczy tak nieodpowiedzialnego zachowania kierowcy i ojca, który nie dość, że narażał innych uczestników ruchu drogowego, to mógł ściągnąć zagrożenie także na własne dziecko - powiedziała sierżant sztabowa Małgorzata Pychner w rozmowie z TVN 24.

Kierowcy na podwójnym gazie

W ostatnim czasie coraz więcej jest przypadków kierowców na podwójnym gazie na mazowieckich drogach. We wtorek (16 lutego) na Żoliborzu pijany kierowca zderzył się z dwoma innymi samochodami. Miał ponad 2,5 promila.

W ubiegłym tygodniu do podobnej sytuacji doszło w Piasecznie. Pijany kierowca rozbił dwa samochody stojące na poboczu, a gdy nie mógł jechać już dalej, zaczął uciekać na nogach. Zatrzymał go policjant po służbie, który właśnie przebywał w okolicy.

Kierowca pod wpływem alkoholu i narkotyków został zatrzymany w niedzielę (14 lutego) przez policjantów warszawskiej drogówki. Gdy zorientował się, jaki czeka go los, zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl, tvn24.plzdjęcie główne ilustracyjne:

Kamil MatuszakAutor

Od wielu lat zajmuje się pisaniem o wszystkim, co go pasjonuje. Dotychczas zawodowo zajmował się przede wszystkim marketingiem internetowym, w międzyczasie udoskonalając swój warsztat dziennikarski. Całym jego światem jest film, s

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Marek BAZAK/East News

Mazowsze

Otwock. Potrącił 12-latka i uciekł. Był kompletnie pijany

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Mazowsze

Mazowieckie. Mieszkańcy gminy Naruszewo bez wody pitnej, jest skażona

Czytaj więcej >

Mazowsze

Kolejne szkoły z koronawirusem. Uczniowie i nauczyciele na kwarantannie

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Mazowsze

IMGW wydało ostrzeżenia. Nadchodzą intensywne opady deszczu

Czytaj więcej >

Mazowsze

Burze i deszcze na Mazowszu. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
MARCIN SMULCZYNSKI/East News

Mazowsze

Radom. Największy szpital wstrzymuje przyjmowanie pacjentów

Czytaj więcej >