wawainfo.pl > Mazowsze > Ojciec odwoził dziecko do szkoły. Drogówka zatrzymała go do kontroli, wyczuła woń alkoholu
Kamil Matuszak
Kamil Matuszak 19.03.2022 03:21

Ojciec odwoził dziecko do szkoły. Drogówka zatrzymała go do kontroli, wyczuła woń alkoholu

Patrol drogowy policji
Jan BIELECKI/East News

Policja patrolowała okolicę szkoły

Policjanci z garwolińskiej drogówki zatrzymali we wtorek (16 lutego) przed szkołą podstawową w Woli Rębkowskiej kierowcę, który zlekceważył obowiązujący znak zakazu wjazdu. Kierowca skody tłumaczył się, że właśnie podwiózł swoje dziecko na lekcje.

Podczas kontroli drogowej policjanci wyczuli od kierującego pojazdem woń alkoholu. Postanowili zatem sprawdzić stan trzeźwości mężczyzny zasiadającego za kierownicą skody. Badanie alkomatem potwierdziło ich przypuszczenia - w organizmie 34-latka znajdował się prawie promil alkoholu.

Ojciec odwoził dziecko pijany

Policjanci patrolowali ten teren, ponieważ otrzymywali bardzo wiele sygnałów, że kierowcy na tym obszarze bardzo często łamią przepisy w bliskim rejonie szkoły podstawowej. To właśnie podczas takiego rutynowego patrolu zatrzymali ojca, który odwoził na zajęcia dziecko na podwójnym gazie.

W trakcie kontroli mundurowi zatrzymali prawo jazdy prowadzącego pojazd pod wpływem alkoholu. Sprawa zostanie skierowana do sądu, a kierowca odpowie za swoje niedopuszczalne zachowanie.

- Nic nie tłumaczy tak nieodpowiedzialnego zachowania kierowcy i ojca, który nie dość, że narażał innych uczestników ruchu drogowego, to mógł ściągnąć zagrożenie także na własne dziecko - powiedziała sierżant sztabowa Małgorzata Pychner w rozmowie z TVN 24.

Kierowcy na podwójnym gazie

W ostatnim czasie coraz więcej jest przypadków kierowców na podwójnym gazie na mazowieckich drogach. We wtorek (16 lutego) na Żoliborzu pijany kierowca zderzył się z dwoma innymi samochodami. Miał ponad 2,5 promila.

W ubiegłym tygodniu do podobnej sytuacji doszło w Piasecznie. Pijany kierowca rozbił dwa samochody stojące na poboczu, a gdy nie mógł jechać już dalej, zaczął uciekać na nogach. Zatrzymał go policjant po służbie, który właśnie przebywał w okolicy.

Kierowca pod wpływem alkoholu i narkotyków został zatrzymany w niedzielę (14 lutego) przez policjantów warszawskiej drogówki. Gdy zorientował się, jaki czeka go los, zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl, tvn24.plzdjęcie główne ilustracyjne: