Pożar w kamienicy na Woli. Spaliło się mieszkanie na pierwszym piętrze

Autor Mateusz Dolak - 16 Lutego 2021
Kamienica przy Okopowej 27Źródło: Google

Pożar w kamienicy przy ulicy Okopowej 27. Mieszkańców budynku we wtorek z samego rana obudził gęsty dym unoszący się z okien na pierwszym piętrze. Sąsiedzi wybiegli ze swoich mieszkań i przyglądali się akcji strażaków.

Ewakuacja

Ogień pojawił się w mieszkaniu znajdującym się tuż nad wejściem do klatki. W środku była jedna osoba, która zdążyła wybiec na zewnątrz przed przyjazdem służb.

Na miejsce zadysponowano aż sześć zastępów straży pożarnej, w tym jeden wóz z drabiną. Pożar w mieszkaniu szybko się rozwinął, a ze środka unosił się gęsty gryzący dym.

- Ze względu na zadymienie ewakuowano małżeństwo z małym dzieckiem z mieszkania obok - poinformował kpt. Michał Konopka ze stołecznej straży pożarnej.

Właściciel zatrudnił klientów jako testerów jedzenia. Policja szarpała i siłą wyrzucała ludzi z restauracjiWłaściciel zatrudnił klientów jako testerów jedzenia. Policja szarpała i siłą wyrzucała ludzi z restauracjiCzytaj dalej

Utrudnienia

Mimo, że strażacy nie zarządzili ewakuacji całej kamienicy, reszta sąsiadów wybiegła na zewnątrz i przyglądała się gaszeniu, które trwało ponad godzinę.

Od godziny 6 zablokowany był jeden pas ruchu w ulicy Okopowej.

Po ugaszeniu pożaru na miejscu pojawili się policjanci. Sprawę będzie wyjaśniał ekspert ds. pożarnictwa.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl
zdjęcie główne: wawainfo.pl

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News