wawainfo.pl > Kronika kryminalna > Olbrzymie plantacje konopi zlikwidowane przez legionowskich śledczych
redakcja info
redakcja info 19.03.2022 03:33

Olbrzymie plantacje konopi zlikwidowane przez legionowskich śledczych

KPP Legionowo
KPP Legionowo

Legionowscy policjanci zlikwidowali trzy plantacje konopi i zatrzymali dwóch właścicieli upraw. Funkcjonariusze zabezpieczyli narkotyki gotowe do wprowadzenia na rynek, sprzęt służący do dystrybucji oraz pieniądze pochodzącego z nielegalnego procederu. W wykryciu plantacji pomogła nowoczesna technologia. Kryminalni skorzystali z dronów. 34-letni i 31-letni właściciele plantacji usłyszeli już prokuratorskie zarzuty, a sąd podjął decyzję o tymczasowym areszcie dla obu mężczyzn.

Odkryli plantację dzięki dronowi

Działania operacyjne w sprawie wykrycia plantacji kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie prowadzili już od dawna. Ich wysiłek się opłacił - w końcu udało się ujawnić i zlikwidować dwie duże uprawy marihuany na terenie powiatu legionowskiego, a pomocny okazał się w tej sprawie policyjny dron.

>

fot. KPP Legionowo

Co ciekawe, w piwnicach odkryto jeszcze jedną plantację marihuany. Zabezpieczono tam lampy z odbłyśnikami służące do naświetlania krzewów, instalację elektryczną i nawadniającą, odżywki dla roślin oraz worki z ziemią i donice. Cała uprawa była wyposażona w profesjonalne oświetlenie.

>

fot. KPP Legionowo

Potężna plantacja w powiecie legionowskim

Sprzęt został całkowicie zdemontowany i zabezpieczony przez policję. W sumie funkcjonariusze zabezpieczeli 446 krzewów konopi indyjskich i przejęli około 31 kilogramów marihuany, gotowej do wprowadzenia na rynek. Zarekwirowano także gotówkę w kwocie 44 800 złotych.

>

Zdjęcie plantacji z drona, fot. KPP Legionowo

- Po zebraniu materiału w tej sprawie policjanci doprowadzili mężczyzn do prokuratury, gdzie przedstawiono im zarzuty. 34-latek i 31-latek są podejrzani o uprawę krzewów konopi innych niż włókniste, z których można wytworzyć znaczną ilość środków odurzających,  oraz posiadanie środków odurzających, a także kradzieży energii elektrycznej - mówi mł. asp. Agata Halicka z KPP Legionowo.

Sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzn.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO: