wawainfo.pl

Pawel Wodzynski/East News

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło. Kilkaset nowych zakażonych

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o aktualnej sytuacji epidemicznej w kraju. Równolegle komunikaty wystosowała wiceprezydentka stolicy, Renata Kaznowska. Czwarta fala koronawirusa zaczyna nabierać rozpędu.

19 września poinformowano o 540 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia. W samym województwie mazowieckim odnotowano 83 chorych. Region jest drugi pod względem dziennego przyrostu zakażonych.

W wyniku koronawirusa oraz chorób współistniejących zmarła jedna osoba. 18 września wskazano na aż 14 zgonów.

Ministerstwo Zdrowia podało aktualne informacje o sytuacji epidemicznej

17 września wiceprezydentka Warszawy, Renata Kaznowska powiedziała, że przez wzgląd na koronawirusa 19 stołecznych szkół częściowo zawiesiło zajęcia. Jedna, szkoła - Technikum Mechatroniczne i LO przy Wiśniowej - całkowicie zawiesiła zajęcia.

- Tylko od nas zależy jak długo szkoły będą pracować stacjonarnie - komentowała. Co więcej, na ciężki przebieg zakażenia szczególnie narażone są osoby niezaszczepione. Od 1 sierpnia do 10 września w Szpitalu Południowym podłączenia pod respiratory wymagało 27 pacjentów. Z tego, aż 23 to osoby niezaszczepione.

17 września profesor Krzysztof Tomasiewicz, kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych SPSK 1 w Lublinie w rozmowie z "Medonetem" zapowiedział, że czwarta fala zakażeń może przynieść nawet kilka tysięcy zachorowań dziennie.

- Patrząc, jak przybywa zachorowań i wszystko się rozpędza, to obawiam się, że kilka tysięcy zachorowań dziennie w ciągu najbliższego miesiąca jest prawie pewne, a kilkanaście tysięcy zachorowań w szczycie to nie są wartości nierealne. Czwarta fala, która w tej chwili się zaczyna, na pewno potrwa przynajmniej dwa miesiące - komentował.

Tymczasem w stolicy pierwszą dawkę szczepienia na koronawirusa przyjęło 1 235 692 pacjentów. Pełną odporność nabyło 1 198 767 co daje 66,8% zaszczepionych mieszkańców. W całym kraju do 18 września zrealizowano 36 922 081 szczepień, z czego obie dawki przyjęło 19 219 358 osób.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

66-latek zasłabł na klatce. Reanimował go sąsiad, niestety mężczyzna nie żyje
Czytaj więcej >

Wiadomości

Wszystko się nagrało. Sprzedawcy w sklepie nie wytrzymali, ludzie bili się o klapki
Czytaj więcej >

Wiadomości

W poniedziałek będzie 10. rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej. Wieczorem planują zgromadzenie
Czytaj więcej >

Wiadomości

Zaszczepili się przeciwko koronawirusowi, teraz przerywają milczenie. Afera w szpitalu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
Czytaj więcej >

Wiadomości

Koszmar w centrum Warszawy, w akcji policja i straż pożarna. Mężczyzna na oczach ludzi skoczył z mostu
Czytaj więcej >

Wiadomości

Kolejny śmiertelny wypadek w Złotych Tarasach
Czytaj więcej >
Alan Wysocki

Alan Wysocki

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]