wawainfo.pl > Wiadomości > Ruszył Marsz dla Życia i Rodziny
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 03:33

Ruszył Marsz dla Życia i Rodziny

Marsz Życia
Jakub Kamiński/East News

O godzinie 11:30 ruszył Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny. Kilkaset osób protestuje przeciwko liberalizacji aborcji oraz równouprawnieniu osób nieheteronormatywnych. Odwołują się do prawidłowo rozumianej roli ojca.

Hasło przewodnie tegorocznego Marszu to "Tato - bądź, prowadź, chroń". Akcja została objęta honorowym patronatem Konferencji Episkopatu Polski ze Stanisławem Gądeckim na czele.

Przedsięwzięcie jest organizowane przez Chrześcijański Kongres Społeczny oraz Centrum Życia i Rodziny.

Ruszył Marsz dla Życia i Rodziny

"Hasło tegorocznego Marszu, które brzmi: „Tato – bądź, prowadź, chroń”. Jest afirmacją ojcostwa i prawidłowo rozumianej roli ojca i męża w życiu rodzinnym. To hasło przypomina również jak odpowiedzialna postawa ojców jest ważna dla przyszłości i bezpieczeństwa dzieci, ale również całej rodziny" - deklarują organizatorzy.

W wydarzeniu bierze udział kilkaset osób z całej Polski. W rękach trzymają flagi narodowe oraz emblematy odwołujące się do zakazu aborcji. Manifestujący sprzeciwiają się odchodzeniu od patriarchalnego modelu rodziny.

Zgromadzeni zajęli plac Zamkowy, by rozpocząć przemarsz przez centrum miasta. Trasa przebiega przez Krakowskie Przemieście – Senatorską – Moliera – Focha – pl. Piłsudskiego – Królewską – Krakowskie Przemieście.

Warszawski Transport Publiczny wydał komunikat w sprawie utrudnień wynikających ze zgromadzenia. Na trasy objazdowe zostaną skierowane autobusy linii 100107111116128175178180222503518 

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Tagi: plac Zamkowy