wawainfo.pl

Jakub Kamiński/East News

Ruszył Marsz dla Życia i Rodziny

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Alan Wysocki

O godzinie 11:30 ruszył Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny. Kilkaset osób protestuje przeciwko liberalizacji aborcji oraz równouprawnieniu osób nieheteronormatywnych. Odwołują się do prawidłowo rozumianej roli ojca.

Hasło przewodnie tegorocznego Marszu to "Tato - bądź, prowadź, chroń". Akcja została objęta honorowym patronatem Konferencji Episkopatu Polski ze Stanisławem Gądeckim na czele.

Przedsięwzięcie jest organizowane przez Chrześcijański Kongres Społeczny oraz Centrum Życia i Rodziny.

Ruszył Marsz dla Życia i Rodziny

"Hasło tegorocznego Marszu, które brzmi: „Tato – bądź, prowadź, chroń”. Jest afirmacją ojcostwa i prawidłowo rozumianej roli ojca i męża w życiu rodzinnym. To hasło przypomina również jak odpowiedzialna postawa ojców jest ważna dla przyszłości i bezpieczeństwa dzieci, ale również całej rodziny" - deklarują organizatorzy.

W wydarzeniu bierze udział kilkaset osób z całej Polski. W rękach trzymają flagi narodowe oraz emblematy odwołujące się do zakazu aborcji. Manifestujący sprzeciwiają się odchodzeniu od patriarchalnego modelu rodziny.

Zgromadzeni zajęli plac Zamkowy, by rozpocząć przemarsz przez centrum miasta. Trasa przebiega przez Krakowskie Przemieście – Senatorską – Moliera – Focha – pl. Piłsudskiego – Królewską – Krakowskie Przemieście.

Warszawski Transport Publiczny wydał komunikat w sprawie utrudnień wynikających ze zgromadzenia. Na trasy objazdowe zostaną skierowane autobusy linii 100107111116128175178180222503518 

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

66-latek zasłabł na klatce. Reanimował go sąsiad, niestety mężczyzna nie żyje
Czytaj więcej >

Wiadomości

Wszystko się nagrało. Sprzedawcy w sklepie nie wytrzymali, ludzie bili się o klapki
Czytaj więcej >

Wiadomości

W poniedziałek będzie 10. rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej. Wieczorem planują zgromadzenie
Czytaj więcej >

Wiadomości

Zaszczepili się przeciwko koronawirusowi, teraz przerywają milczenie. Afera w szpitalu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
Czytaj więcej >

Wiadomości

Koszmar w centrum Warszawy, w akcji policja i straż pożarna. Mężczyzna na oczach ludzi skoczył z mostu
Czytaj więcej >

Wiadomości

Kolejny śmiertelny wypadek w Złotych Tarasach
Czytaj więcej >
Alan Wysocki

Alan Wysocki

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]