wawainfo.pl > Wiadomości > Ochota i Żoliborz dołączają do Strefy Płatnego Parkowania. Rada Warszawy podjęła decyzję
Zosia Wierzcholska
Zosia Wierzcholska 19.03.2022 03:28

Ochota i Żoliborz dołączają do Strefy Płatnego Parkowania. Rada Warszawy podjęła decyzję

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Ochota i Żoliborz dołączają do Strefy Płatnego Parkowania. Czy wprowadzenie obowiązkowych opłat zmniejszy zatłoczenie w stolicy? Warszawiacy nie są zadowoleni.

8 lipca rada Warszawy podjęła po raz drugi decyzję o wprowadzeniu Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego w dzielnicach Ochota oraz Żoliborz.

Wcześniejszą uchwałę unieważnił wojewoda. Za wprowadzeniem zmiany było 41 radnych, przeciw - 18. Zmiany wejdą w życie od listopada, a to oznacza, że za parkowanie w tych dzielnicach trzeba będzie płacić.

Rozszerzenie strefy płatnego parkowania ma chociaż w małym stopniu zmniejszyć zatłoczenie na stołecznych parkingach. Utrudnia to również życie mieszkańcom, którzy nie mogą znaleźć miejsca dla auta w pobliżu własnego domu. Mieszkańcy okolicy płacą abonament parkingowy, więc nie muszą martwić się o dodatkowe koszty.

Jak podaje Radio dla Ciebie, ostatnie rozszerzenie strefy płatnego parkowania miało miejsce jesienią 2020 roku. Wtedy do tego obszaru weszły Wola i Praga-Północ.

Próba ograniczenia ruchu samochodowego jest tematem nad, którym Ratusz pracuje od dłuższego czasu. Nie tak dawno pisaliśmy o tym, że samorządowcy wprowadzą zakaz podjeżdżania autem pod niektóre stołeczne podstawówki.

Czy te pomysły realnie zmniejszą zatłoczenie na warszawskich ulicach?

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: wawainfo.pl, rdc.pl, warszawawpigulce.pl Zdjęcie główne: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News