wawainfo.pl
zdjęcie ilustracyjne

East News

Do Warszawy nadciąga mróz. IMGW wydał ostrzeżenia

4 Marca 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Udostępnij:

Do Warszawy nadciąga mróz. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed oblodzeniem. Jaka będzie prognoza pogody na pierwszy weekend marca?

Zagrożenie I stopnia

IMGW ostrzega, że zima nie powiedziała ostatniego słowa. Po kilkudniowym ociepleniu, do Warszawy znów zawita mróz. Synoptycy wydali alarm pierwszego stopnia, w którym ostrzegają przed oblodzeniem dróg i chodników.

Jak czytamy na stronie instytutu, w nocy z czwartku na piątek prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. "Temperatura minimalna około -4°C, temperatura minimalna przy gruncie około -5°C" - podaje IMGW.

Podobne ostrzeżenie wydał stołeczny ratusz, który za pomocą aplikacji 19115 przekazał najnowszy komunikat pogodowy dla mieszkańców wszystkich dzielnic.

Stopień zagrożenia pierwszego stopnia oznacza się kolorem żółtym. Jest on najniższy w trzystopniowej skali i informuje, że mogą występować niebezpieczne zjawiska meteorologiczne powodujące szkody materialne i zagrożenie życia. Mieszkańcy terenów objętych ostrzeżeniem powinni zachować czujność i śledzić komunikaty dotyczące rozwoju sytuacji pogodowej.

Prognoza na weekend

Jakiej pogody możemy spodziewać się w pierwszy weekend marca 2021? Dla osób, które liczyły na powiew wiosny, nie mamy dobrych wiadomości.

Prognozy dla Warszawy wskazują, że będzie zimno. Na nic zda się wyjazd ze stolicy, bo w całym kraju temperatura maksymalna wahać się będzie pomiędzy –1°C a 6°C. Synoptycy zapowiadają też przelotne opady śniegu lub deszczu ze śniegiem.

W weekend w nocy uważajcie na przymrozki. Lokalnie termometry pokażą nawet -7°C.

Marzec na pewno zaskoczy nas pogodą, choć ciepła aura powróci do Warszawy dopiero w połowie miesiąca.  Pamiętacie sytuację z lutego? Na początku były siarczyste mrozy, a 24 lutego padł rekord temperatury, który wyniósł 17,5 stopnia w cieniu.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.plzdjęcie główne ilustracyjne: East News

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >