wawainfo.pl
zdjęcie ilustracyjne

parafia

Tragedia podczas mszy świętej. Mężczyzna umarł w kościele

4 Marca 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Udostępnij:

Tragedia w bazylice pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej w Myszyńcu. Nie żyje pan Andrzej, który tuż przed nabożeństwem stracił przytomność. Podczas gdy trwała reanimacja, ksiądz odprawiał mszę w intencji mężczyzny.

Mężczyzna zmarł w kościele

O sprawie jako pierwszy napisał portal "Moja Ostrołęka". Redakcja o fakcie dowiedziała się od czytelniczki, która zbulwersowała się, że zaistniała sytuacja nie przeszkodziła księdzu w rozpoczęciu mszy.

Portal Wawa Info postanowił o sprawę zapytać w parafii. Udało nam się porozmawiać z księdzem proboszczem, który opowiedział jak wydarzenie wyglądało z jego perspektywy.

Do nieszczęśliwego wydarzenia doszło w niedzielę 28 lutego chwilę przed godziną 17. Jak powiedział nam proboszcz, 60-letni mężczyzna, który siedział w ławce, nagle zasłabł. Na pomoc ruszyli mu wierni oraz kościelny, którzy wyciągnęli go z ławki i zadzwonili po pogotowie ratunkowe.

Msza za pana Andrzeja

- Zobaczyłem, że do kościoła jedzie karetka. Chciałem wiedzieć co się wydarzyło, więc pobiegłem do świątyni. Ratownicy byli dosłownie po dwóch minutach - relacjonował w rozmowie z Wawa Info Zbigniew Jaroszewski. - Okazało się, że pomoc udzielana jest mężczyźnie, którego bardzo dobrze znałem. Z moich informacji wynika, że dostał rozległego zawału - dodał.

Zanim rozpoczęła się msza, ksiądz, który miał sprawować liturgię udzielił 60-latkowi ostatniego sakramentu. - Pogotowie robiło wszystko by go uratować, a my zajęliśmy się kwestią duchową. Pana Andrzeja znałem od 17 lat, postanowiłem powiadomić jego rodzinę, która natychmiast pojawiła się w świątyni - stwierdził proboszcz.

Zbigniew Jaroszewski odniósł się też do zarzutów czytelniczki, która zawiadomiła media. - Kompletnie tego nie rozumiem. Jestem dumny, z tego co się stało. Nawet rodzina nam podziękowała, za postawę, byli bardzo wzruszeni - wymienił, i dodał, że msza odbyła się bez homilii i bez oprawy muzycznej.

"Wyraz wsparcia duchowego"

- My naprawdę pomogliśmy temu człowiekowi jak mogliśmy. Poprosiliśmy wiernych, by przeszli do przodu i nie przeszkadzali w akcji reanimacyjnej. Nic więcej dla tego człowieka nie mogliśmy zrobić. Msza poświęcona była jego intencji, to najpiękniejszy wyraz wsparcia duchowego - podsumował.

Rodzina mężczyzny, która skontaktowała się z portalem "Moja Ostrołęka" potwierdziła wersję proboszcza, że ksiądz modlił się w intencji osoby która zasłabła. Duchowny odmówił dodatkowo Koronkę do Miłosierdzia Bożego zanim rozpoczęła się liturgia.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl, "Moja Ostrołęka"zdjęcie główne: parafia

Podobne artykuły

Mazowsze

Mazowsze. Zahaczył o przyczepę, wpadł w poślizg i dachował

Czytaj więcej >

Mazowsze

Józefosław. Aż 20 zgłoszeń po silnej ulewie

Czytaj więcej >
Nad całym Mazowszem przeszły silne burze z intensywnymi opadami i porywistym wiatrem

Mazowsze

Burze nad Polską: 588 interwencji straży pożarnej na Mazowszu

Czytaj więcej >
Wypadek

Mazowsze

Samochód uderzył w drzewo. Jedna osoba nie żyje

Czytaj więcej >
Facebook/Policja Wyszków

Mazowsze

Tragiczny wypadek pod Wyszkowem. Mężczyzna spadł z ciągnika. Wpadł pod koła, nie żyje

Czytaj więcej >
Facebook/Ochotnicza Straż Pożarna - Ratownictwo Wodne

Mazowsze

Wypadek na trasie S7. Zablokowana droga w kierunku Gdańska

Czytaj więcej >