Wiosna w lutym. Warszawa z rekordem ciepła, a to wciąż nie koniec

Autor Kamil Matuszak - 25 Lutego 2021
Rekord temperaturyŹródło: pxhere.com, licencja CC0

Wiosna przyszła do nas w tym roku już pod koniec lutego. Tak ciepło w Warszawie nie było jeszcze nigdy. Rekord temperatury w tym okresie padł w środę, a to jeszcze nie koniec - w czwartek może być jeszcze cieplej.

Wiosna w lutym

Warszawa szybko uporała się z atakiem zimy. Przez ostatnie kilka dni pogoda zmieniła się diametralnie, śnieg stopniał podnosząc poziom wody w Wiśle i teraz dominuje słońce i bardzo wysoka, jak na luty, temperatura.

Już kilka dni temu termometry w stolicy zbliżyły się do rekordu, ale też przyszedł dopiero w środę (24 lutego). - Nowy rekord temperatury maksymalnej w lutym - czytamy na facebookowym koncie "Pogoda w stolicy, jak i w okolicy".

Rekord temperatury

Temperatura osiągnęła w środę 17,5 stopnia w cieniu, co jest najwyższym wynikiem w lutym w historii obserwacji w Warszawie. Autorzy zadają pytanie: - Też poczuliście to nadzwyczajne ciepło?

Dodatkowo autorzy strony prognozują, że to nie koniec i ten rekord może zostać pobity już dzisiaj, w czwartek (25 lutego): - Należy się spodziewać, że około godz. 14 temperatura sięgnie aż 18–19°C, lokalnie przekraczając te wartości! - możemy przeczytać w tym samym poście.

Wzrasta poziom Wisły. Prezydent Warszawy zwołał Zespół Zarządzania KryzysowegoWzrasta poziom Wisły. Prezydent Warszawy zwołał Zespół Zarządzania KryzysowegoCzytaj dalej

Rekordy w całej Polsce

Co ciekawe był to niezwykle ciepły dzień w całej Polsce. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej potwierdził doniesienia.

W środę w wielu stacjach termometry pokazały rekordowe wartości temperatur w lutym. W Jeleniej Górze było aż 21,2 stopnie Celsjusza.

Według oficjalnych danych rekordowe temperatury padły w 40 stacjach meteorologicznych m.in. we Wrocławiu (20,6), Radzyniu (20,3), Polkowicach (20,2), czy Lesznie i Legnicy (po 20,0).

Specjaliści z IMGW potwierdzają, że w środę padł rekord w Warszawie, a w czwartek ok. godz. 14:00 może być nawet 18-19 stopni. Poprzedni rekord w stolicy wynosił 17,2 stopni i został ustanowiony w 1990 roku.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl, facebook.com/PogodaWarszawaMeteo, twitter.com/IMGWmeteo
zdjęcie główne poglądowe: pixabay.com

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News