wawainfo.pl
Policja na sygnale

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Niewybuch w Warszawie. Służby ewakuowały mieszkańców, na miejsce przyjechali saperzy

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Kamil Matuszak

Udostępnij:

Na warszawskim Wierzbnie podczas prac budowlanych znaleziono pocisk z czasów drugiej wojny światowej. Służby ewakuowały mieszkańców kamienicy, saperzy przyjechali zabezpieczyć znalezisko.

Niewybuch na Wierzbnie

W trakcie prac budowlanych na warszawskim Wierzbnie odkryto pocisk, który przeleżał w ziemi kilkadziesiąt lat. Prawdopodobnie to niewybuch z czasów drugiej wojny światowej.

Pocisk znaleziono w okolicy budynku przy ul. Ordyńca 59A. Natychmiast zarządzono ewakuację, na miejsce przyjechały służby, w tym policja i jednostka saperów, która zabezpieczyła znalezisko.

Niewybuch z czasów drugiej wojny światowej znaleziono podczas prac budowlanych przy ulicy Gandhiego 8. Bezzwłocznie zarządzono ewakuację pobliskiego budynku. W sumie ewakuowano 13 osób.

Saperzy na miejscu

Na miejscu pojawiła się policja oraz saperzy. Służby zajęły się zabezpieczaniem okolicy, a także pocisku, który przygotowywany był do transportu w bezpieczne miejsce, w którym można będzie go zdetonować.

Akcja trwała do ok. 12:00 - pocisk został przygotowany do transportu i wywieziony. Służby zabezpieczyły przestrzeń, a następnie zakończyły działania.

Wykop, w którym znaleziono pocisk można znaleźć przy parkingu pomiędzy kamienicami. To właśnie tam trwały prace budowlane.

Niewybuchy na Mazowszu

W listopadzie aż pięć niewybuchów z czasów drugiej wojny światowej znaleziono w pobliżu urzędu miasta i gminy Łosice, gdy budowlańcy pracowali przy nowym parkingu. Na miejscu trzeba było ewakuować około 30 osób.

Kilka miesięcy wcześniej do podobnego zdarzenia doszło na Bródnie na budowie drugiej linii metra. Pociskiem zajęli się saperzy.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl, tvn24.plzdjęcie główne: East News

Kamil MatuszakAutor

Od wielu lat zajmuje się pisaniem o wszystkim, co go pasjonuje. Dotychczas zawodowo zajmował się przede wszystkim marketingiem internetowym, w międzyczasie udoskonalając swój warsztat dziennikarski. Całym jego światem jest film, serial i muzyka - uwielbia oglądać i słuchać, a może też mówić i pisać o nich całymi dniami. Fascynuje go życie w dużym mieście, dlatego lubi poznawać zalety i wady codziennej Warszawy. Kiedyś chciał zostać piłkarzem, następnie radiowcem, a teraz - pragnie jak najlepiej relacjonować czytelnikom to, co dzieje się w stolicy.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

W poniedziałek będzie 10. rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej. Wieczorem planują zgromadzenie

Czytaj więcej >
Szczepionka

Zaszczepili się przeciwko koronawirusowi, teraz przerywają milczenie. Afera w szpitalu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Czytaj więcej >

Koszmar w centrum Warszawy, w akcji policja i straż pożarna. Mężczyzna na oczach ludzi skoczył z mostu

Czytaj więcej >
Kolejny wypadek w Złotych Tarasach

Kolejny śmiertelny wypadek w Złotych Tarasach

Czytaj więcej >