wawainfo.pl > Wiadomości > Niewybuch w Warszawie. Służby ewakuowały mieszkańców, na miejsce przyjechali saperzy
Kamil Matuszak
Kamil Matuszak 19.03.2022 03:21

Niewybuch w Warszawie. Służby ewakuowały mieszkańców, na miejsce przyjechali saperzy

Policja na sygnale
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Niewybuch na Wierzbnie

W trakcie prac budowlanych na warszawskim Wierzbnie odkryto pocisk, który przeleżał w ziemi kilkadziesiąt lat. Prawdopodobnie to niewybuch z czasów drugiej wojny światowej.

Pocisk znaleziono w okolicy budynku przy ul. Ordyńca 59A. Natychmiast zarządzono ewakuację, na miejsce przyjechały służby, w tym policja i jednostka saperów, która zabezpieczyła znalezisko.

Niewybuch z czasów drugiej wojny światowej znaleziono podczas prac budowlanych przy ulicy Gandhiego 8. Bezzwłocznie zarządzono ewakuację pobliskiego budynku. W sumie ewakuowano 13 osób.

Saperzy na miejscu

Na miejscu pojawiła się policja oraz saperzy. Służby zajęły się zabezpieczaniem okolicy, a także pocisku, który przygotowywany był do transportu w bezpieczne miejsce, w którym można będzie go zdetonować.

Akcja trwała do ok. 12:00 - pocisk został przygotowany do transportu i wywieziony. Służby zabezpieczyły przestrzeń, a następnie zakończyły działania.

Wykop, w którym znaleziono pocisk można znaleźć przy parkingu pomiędzy kamienicami. To właśnie tam trwały prace budowlane.

Niewybuchy na Mazowszu

W listopadzie aż pięć niewybuchów z czasów drugiej wojny światowej znaleziono w pobliżu urzędu miasta i gminy Łosice, gdy budowlańcy pracowali przy nowym parkingu. Na miejscu trzeba było ewakuować około 30 osób.

Kilka miesięcy wcześniej do podobnego zdarzenia doszło na Bródnie na budowie drugiej linii metra. Pociskiem zajęli się saperzy.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl, tvn24.plzdjęcie główne: East News

Powiązane