wawainfo.pl
Samochód TVP

ARKADIUSZ ZIOLEK/East New

Samochód TVP wjechał w protestujących. Interweniował poseł, policja ukarała sprawcę

17 Lutego 2021

Autor tekstu:

Kamil Matuszak

Udostępnij:

Podczas jednego z pierwszych spontanicznych protestów w październiku 2020 roku kierowca prowadzący służbowy samochód TVP wjechał w spacerujących ludzi, kierując się pod prąd. Poseł Michał Szczerba złożył zawiadomienie na policję. Służby poin

Samochód TVP wjechał w tłum

W jednym z pierwszych protestów Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, który miał miejsce 26 października 2020 roku udział wzięło kilkaset osób, które spacerowały po warszawskim Śródmieściu. To właśnie tego wieczoru w pewnym momencie spontanicznego spaceru, wśród manifestujących pojawił się samochód z logiem TVP.

Ulicą Marszałkowską poruszał się biały opel z oznaczeniami Telewizji Polskiej. Kierujący pojazdem wjechał pod prąd i zmierzał prosto w stronę maszerujących ludzi.

Kierowca TVP prowokował protestujących

Samochód służbowy TVP najpierw zatrzymał się na przejściu dla pieszych, utrudniając poruszanie się wielu osobom, a następnie zaczął gwałtownie ruszać. Zdenerwowani ludzie stawali przed autem w momencie, gdy zablokował pasy wymachując przed maską wozu transparentami.

Gdy pojazd zaczął energicznie ruszać ludzie musieli uciekać, by nie zostać potrąconym przez samochód.

Poseł nagrał incydent

Całe wydarzenie z bliska obserwował poseł Michał Szczerba, który nagrał incydent i opublikował wideo w mediach społecznościowych. Poinformował, że złoży zawiadomienie o możliwości popełnienia wykroczenia, co następnego dnia uczynił.

- Kierowca jechał pod prąd, nie zastosował się do zakazu wjazdu, a także jechał w tłum ludzi protestujących, w tym znajdujących się na przejściu dla pieszych, nie zachowując przy tym należytej ostrożności - napisał w zawiadomieniu, o czym informuje Gazeta Wyborcza.

Zaznaczył przy tym, że kierowca wiedział, co robi i swoim zachowaniem chciał wywołać poczucie strachu i przerażenia wśród protestujących.

Odpowiedź TVP

Kilka godzin po opublikowaniu przez posła nagrania na stronie TVP Info pojawił się materiał przedstawiający wersję wydarzeń z perspektywy kierowcy. Można było w nim przeczytać o tym, że grupa agresywnych demonstrujących próbowała otoczyć i zablokować samochód.

Kierowca został ukarany

Po trzech miesiącach od zgłoszenia policja zakończyła postępowanie i odpowiedziała posłowi. Zastępca komendanta stołecznego poinformował, że mundurowi ustalili, kto kierował autem, a za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zostały wystosowane środki przewidziane prawem.

Poseł Michał Szczerba nie wie, jakie konsekwencje prawne poniesie kierowca, ale uważa, że to, że nie zostanie on bezkarny należy nazwać małym sukcesem. Zamierza również zwrócić się z wnioskiem o wyciągnięcie konsekwencji służbowych wobec kierowcy samochodu TVP.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl, KSP, wyborcza.plzdjęcie główne: East News

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >