wawainfo.pl
Samochód TVP

ARKADIUSZ ZIOLEK/East New

Samochód TVP wjechał w protestujących. Interweniował poseł, policja ukarała sprawcę

21 Marca 2022

Autor tekstu:

Kamil Matuszak

Udostępnij:

Podczas jednego z pierwszych spontanicznych protestów w październiku 2020 roku kierowca prowadzący służbowy samochód TVP wjechał w spacerujących ludzi, kierując się pod prąd. Poseł Michał Szczerba złożył zawiadomienie na policję. Służby poin

Samochód TVP wjechał w tłum

W jednym z pierwszych protestów Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, który miał miejsce 26 października 2020 roku udział wzięło kilkaset osób, które spacerowały po warszawskim Śródmieściu. To właśnie tego wieczoru w pewnym momencie spontanicznego spaceru, wśród manifestujących pojawił się samochód z logiem TVP.

Ulicą Marszałkowską poruszał się biały opel z oznaczeniami Telewizji Polskiej. Kierujący pojazdem wjechał pod prąd i zmierzał prosto w stronę maszerujących ludzi.

Kierowca TVP prowokował protestujących

Samochód służbowy TVP najpierw zatrzymał się na przejściu dla pieszych, utrudniając poruszanie się wielu osobom, a następnie zaczął gwałtownie ruszać. Zdenerwowani ludzie stawali przed autem w momencie, gdy zablokował pasy wymachując przed maską wozu transparentami.

Gdy pojazd zaczął energicznie ruszać ludzie musieli uciekać, by nie zostać potrąconym przez samochód.

Poseł nagrał incydent

Całe wydarzenie z bliska obserwował poseł Michał Szczerba, który nagrał incydent i opublikował wideo w mediach społecznościowych. Poinformował, że złoży zawiadomienie o możliwości popełnienia wykroczenia, co następnego dnia uczynił.

- Kierowca jechał pod prąd, nie zastosował się do zakazu wjazdu, a także jechał w tłum ludzi protestujących, w tym znajdujących się na przejściu dla pieszych, nie zachowując przy tym należytej ostrożności - napisał w zawiadomieniu, o czym informuje Gazeta Wyborcza.

Zaznaczył przy tym, że kierowca wiedział, co robi i swoim zachowaniem chciał wywołać poczucie strachu i przerażenia wśród protestujących.

Odpowiedź TVP

Kilka godzin po opublikowaniu przez posła nagrania na stronie TVP Info pojawił się materiał przedstawiający wersję wydarzeń z perspektywy kierowcy. Można było w nim przeczytać o tym, że grupa agresywnych demonstrujących próbowała otoczyć i zablokować samochód.

Kierowca został ukarany

Po trzech miesiącach od zgłoszenia policja zakończyła postępowanie i odpowiedziała posłowi. Zastępca komendanta stołecznego poinformował, że mundurowi ustalili, kto kierował autem, a za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zostały wystosowane środki przewidziane prawem.

Poseł Michał Szczerba nie wie, jakie konsekwencje prawne poniesie kierowca, ale uważa, że to, że nie zostanie on bezkarny należy nazwać małym sukcesem. Zamierza również zwrócić się z wnioskiem o wyciągnięcie konsekwencji służbowych wobec kierowcy samochodu TVP.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

  • Śnieżyca w Warszawie. Znów pada śnieg, uwaga na utrudnienia

  • Wychudzony pies leżał w zaspie przed domem. Zerwał się z łańcucha, nie miał siły uciekać

  • Ojciec odwoził dziecko do szkoły. Drogówka zatrzymała go do kontroli, prawda wyszła na jaw

źródło: wawainfo.pl, KSP, wyborcza.plzdjęcie główne: East News

Kamil MatuszakAutor

Od wielu lat zajmuje się pisaniem o wszystkim, co go pasjonuje. Dotychczas zawodowo zajmował się przede wszystkim marketingiem internetowym, w międzyczasie udoskonalając swój warsztat dziennikarski. Całym jego światem jest film, serial i muzyka - uwielbia oglądać i słuchać, a może też mówić i pisać o nich całymi dniami. Fascynuje go życie w dużym mieście, dlatego lubi poznawać zalety i wady codziennej Warszawy. Kiedyś chciał zostać piłkarzem, następnie radiowcem, a teraz - pragnie jak najlepiej relacjonować czytelnikom to, co dzieje się w stolicy.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

W poniedziałek będzie 10. rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej. Wieczorem planują zgromadzenie

Czytaj więcej >
Szczepionka

Zaszczepili się przeciwko koronawirusowi, teraz przerywają milczenie. Afera w szpitalu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Czytaj więcej >

Koszmar w centrum Warszawy, w akcji policja i straż pożarna. Mężczyzna na oczach ludzi skoczył z mostu

Czytaj więcej >
Kolejny wypadek w Złotych Tarasach

Kolejny śmiertelny wypadek w Złotych Tarasach

Czytaj więcej >