wawainfo.pl
Ewakuacja w Łosicach

Facebook / Miasto i Gmina Łosice @umiglosice

Ewakuacja na Mazowszu, zamknięte urzędy i szkoła. Nikt nie może się zbliżyć, policja szczelnie otoczyła teren

19 Listopada 2020

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

Ewakuacja Urzędu Miasta w Łosicach na Mazowszu. W wyniku odkrycia, jakiego dokonano podczas prac przy budowie parkingu, konieczne było zamknięcie placówki. Urząd miasta będzie w czwartek nieczynny, a mieszkańcy proszeni są o omijanie terenu szeroki

Ewakuacja w Łosicach

Podczas prac przy budowie nowego parkingu przy urzędzie miasta i gminy Łosice budowlańcy natknęli się na niewybuchy z okresu II wojny światowej.

"Pilna informacja

Podczas prac ziemnych, przy budowie nowego parkingu obok urzędu miasta i gminy w Łosicach, znaleziono pięć niewybuchów z okresu II wojny światowej. Teren jest nadal przeszukiwany. Urzędnicy zostali ewakuowani ze względów bezpieczeństwa.

W dniu dzisiejszym (19 listopada) urząd MiG będzie nieczynny.

Prosimy wszystkich o zachowanie bezpiecznej odległości od miejsca znalezienia niewybuchów" - poinformowały władze miasta i gminy w komunikacie na Facebooku.

Akcja saperów w Łosicach

- Zgłoszenie otrzymaliśmy o godzinie 9:25. Na miejsce skierowani zostali policjanci zajmujący się rozpoznaniem minersko-pirotechnicznym - relacjonuje mł. asp. Nina Zaniewicz z Komendy Powiatowej Policji w Łosicach.

Funkcjonariusze na terenie budowy znaleźli granat moździerzowy mogący z pochodzić z okresu II wojny światowej. Służby ewakuowały około 30 osób z urzędu miasta i gminy Łosice.

Niewybuchy

- Następnie ujawniliśmy kilka kolejnych granatów, w związku z czym poinformowaliśmy wojskowych saperów - tłumaczy mł. asp. Zaniewicz. W związku z tym ewakuowano jeszcze około 100 osób z dwóch kolejnych znajdujących się nieopodal budynków: urzędu skarbowego i szkoły.

Aktualnie policja zabezpiecza teren prac budowlanych, aby nie miały do niego dostępu osoby postronne, a saperzy wojskowi pracują nad usunięciem stamtąd stwarzających zagrożenie niewybuchów.

Niewybuch przed klatką

Pochodzące z czasów wojennych niewybuchy co jakiś czas wymuszają ewakuację budynków mieszkalnych lub paraliżują prace budowlane. Na początku września informowaliśmy na Wawa Info o niewybuchu odkrytym przez pracowników budowlanych pod klatką schodową na warszawskiej Woli.

Policja ewakuowała wówczas 30 mieszkańców bloku przy ul. Leszno 32. - Był to pocisk moździerzowy z okresu II Wojny Światowej, mający około 50 centymetrów długości. Obecnie czekamy na przyjazd saperów - relacjonował kom. Piotr Świstak ze stołecznej policji.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Podobne artykuły

Mazowsze

Mazowsze. Zahaczył o przyczepę, wpadł w poślizg i dachował

Czytaj więcej >

Mazowsze

Józefosław. Aż 20 zgłoszeń po silnej ulewie

Czytaj więcej >
Nad całym Mazowszem przeszły silne burze z intensywnymi opadami i porywistym wiatrem

Mazowsze

Burze nad Polską: 588 interwencji straży pożarnej na Mazowszu

Czytaj więcej >
Wypadek

Mazowsze

Samochód uderzył w drzewo. Jedna osoba nie żyje

Czytaj więcej >
Facebook/Policja Wyszków

Mazowsze

Tragiczny wypadek pod Wyszkowem. Mężczyzna spadł z ciągnika. Wpadł pod koła, nie żyje

Czytaj więcej >
Facebook/Ochotnicza Straż Pożarna - Ratownictwo Wodne

Mazowsze

Wypadek na trasie S7. Zablokowana droga w kierunku Gdańska

Czytaj więcej >