Ewakuacja na Mazowszu, zamknięte urzędy i szkoła. Nikt nie może się zbliżyć, policja szczelnie otoczyła teren

Autor Julian Bakuła - 19 Listopada 2020
Ewakuacja w ŁosicachŹródło: Facebook / Miasto i Gmina Łosice @umiglosice

Ewakuacja Urzędu Miasta w Łosicach na Mazowszu. W wyniku odkrycia, jakiego dokonano podczas prac przy budowie parkingu, konieczne było zamknięcie placówki. Urząd miasta będzie w czwartek nieczynny, a mieszkańcy proszeni są o omijanie terenu szerokim łukiem.

Z ostatniej chwili: strzały na rondzie w WarszawieZ ostatniej chwili: strzały na rondzie w WarszawieCzytaj dalej

Ewakuacja w Łosicach

Podczas prac przy budowie nowego parkingu przy urzędzie miasta i gminy Łosice budowlańcy natknęli się na niewybuchy z okresu II wojny światowej.

"Pilna informacja‼️Podczas prac ziemnych, przy budowie nowego parkingu obok urzędu miasta i gminy w Łosicach, znaleziono pięć niewybuchów z okresu II wojny światowej. Teren jest nadal przeszukiwany. Urzędnicy zostali ewakuowani ze względów bezpieczeństwa. ‼️W dniu dzisiejszym (19 listopada) urząd MiG będzie nieczynny. ‼️Prosimy wszystkich o zachowanie bezpiecznej odległości od miejsca znalezienia niewybuchów" - poinformowały władze miasta i gminy w komunikacie na Facebooku.

Akcja saperów w Łosicach

- Zgłoszenie otrzymaliśmy o godzinie 9:25. Na miejsce skierowani zostali policjanci zajmujący się rozpoznaniem minersko-pirotechnicznym - relacjonuje mł. asp. Nina Zaniewicz z Komendy Powiatowej Policji w Łosicach.

Funkcjonariusze na terenie budowy znaleźli granat moździerzowy mogący z pochodzić z okresu II wojny światowej. Służby ewakuowały około 30 osób z urzędu miasta i gminy Łosice.

Dzisiaj grzeje:
1.Przeciętna emerytura w Warszawie nie jest najwyższa w Polsce. W jednym z województw seniorzy dostają więcej
2. Sławomir Świerzyński wyjawił, jak spędza wakacje. Ale luksus, prosto ze Stanów
3. Firma obsługująca szkolną stołówkę w Warszawie prosi o pomoc. Chcą wydawać obiady, by nie zwalniać pracowników

Warszawiacy zapłacą więcej. Miasto podnosi stawki, odczują je wszyscy mieszkańcyWarszawiacy zapłacą więcej. Miasto podnosi stawki, odczują je wszyscy mieszkańcyCzytaj dalej

Niewybuchy

- Następnie ujawniliśmy kilka kolejnych granatów, w związku z czym poinformowaliśmy wojskowych saperów - tłumaczy mł. asp. Zaniewicz. W związku z tym ewakuowano jeszcze około 100 osób z dwóch kolejnych znajdujących się nieopodal budynków: urzędu skarbowego i szkoły.

Aktualnie policja zabezpiecza teren prac budowlanych, aby nie miały do niego dostępu osoby postronne, a saperzy wojskowi pracują nad usunięciem stamtąd stwarzających zagrożenie niewybuchów.

Niewybuch przed klatką

Pochodzące z czasów wojennych niewybuchy co jakiś czas wymuszają ewakuację budynków mieszkalnych lub paraliżują prace budowlane. Na początku września informowaliśmy na Wawa Info o niewybuchu odkrytym przez pracowników budowlanych pod klatką schodową na warszawskiej Woli.

Policja ewakuowała wówczas 30 mieszkańców bloku przy ul. Leszno 32. - Był to pocisk moździerzowy z okresu II Wojny Światowej, mający około 50 centymetrów długości. Obecnie czekamy na przyjazd saperów - relacjonował kom. Piotr Świstak ze stołecznej policji.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Trzaskowski: to już dwa lata mojej kadencji. Prezydent o bieżącej sytuacji w Warszawie i zmianach w ratuszuTrzaskowski: to już dwa lata mojej kadencji. Prezydent o bieżącej sytuacji w Warszawie i zmianach w ratuszuCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Minister zdrowia wypowiedział się na temat powrotu dzieci do szkół. Padła wstępna data
  2. Przerażający wypadek rodem z filmu akcji. Kierowca osobówki spadł z wysokiego wiaduktu - Wideo
  3. Co dalej z kinem w Pałacu Kultury? Kinoteka niepewna swojej przyszłości
  4. Pracownicy warszawskiego biurowca usłyszeli głośny huk i uderzenie w okno. Na miejscu pojawili się szybko funkcjonariusze
  5. Jest nowa wiceprezydent Warszawy. Zastąpi zdymisjonowanego Rabieja
  6. Pacjentka bez spodni i bielizny na podłodze w polskim szpitalu, przykry widok. Jest oświadczenie szpitala
  7. Wigilia do 5 osób nowym pomysłem rządu? Polacy nie mają co liczyć na normalne święta?

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News