Złe wieści o stanie zdrowia Rafała Trzaskowskiego. Rzeczniczka wszystko zdradziła

Autor Mateusz Dolak - 22 Marca 2021
Rafał TrzaskowskiŹródło: um.warszawa.pl

Koronawirus na dobre dopadł Rafała Trzaskowskiego. Wszyscy liczyli, że prezydent szybko wróci do zdrowia i pojawi się w pracy w poniedziałek. Okazało się, że stan zdrowia prezydenta Warszawy nie jest dobry. Rzeczniczka ratusza przekazała, że nie może jeszcze wychodzić z domu.

Rafał Trzaskowski chory na COVID19

O swojej chorobie Trzaskowski poinformował 12 marca.

Jak pisaliśmy na wawainfo.pl, prezydent Warszawy napisał w mediach społecznościowych, że wynik jego testu okazał się pozytywny. "Dołączyłem do Gosi i dzieci. Chorujemy razem. Uważajcie na siebie!" - podał na Twitterze i Facebooku.

Kilka godzin wcześniej poinformował, że wirusem zakaziła się jego żona i dzieci.

Akcja straży pożarnej na Targówku. Dostali wezwanie do ulatniającego się gazuAkcja straży pożarnej na Targówku. Dostali wezwanie do ulatniającego się gazuCzytaj dalej

Jeszcze nie wyzdrowiał

Okres izolacji nakładany na osobę chorą na COVID19 trwa 10 dni. Oznacza to, że teoretycznie Trzaskowski powinien wrócić do pracy w tym tygodniu.

Jak przekazała jednak rzeczniczka ratusza, stan prezydenta nie pozwala mu jednak jeszcze na wychodzenie z domu.

- Jak rozmawiałam z nim kilka dni temu, nadal czuł się słabo. Miał objawy. Pan prezydent w pełni jeszcze nie wyzdrowiał. Pracuje jednak przez cały czas zdalnie - powiedziała w rozmowie z "Super Expressem" Karolina Gałecka.

Pomimo swojej choroby, prezydent aktywnie udziela się w pracy. Zdalnie uczestniczył w miejskim sztabie COVID19, gdzie omawiane były działania miasta w obszarze ochrony zdrowia i funkcjonowania szkół oraz szpitali.

Trzaskowski na Twitterze

W czasie choroby Rafał Trzaskowski znalazł też czas na aktywność polityczną w mediach społecznościowych.

"Covid ma też swoje dobre strony. Odzywają się starzy kumple. Piotrek Węcowski przysłał mi takie znalezisko - dokument potwierdzający dołączenie do Międzyszkolnego Komitetu Solidarności. W przeciwieństwie do premiera Morawieckiego, nie obaliliśmy komuny sami, ale na ile mogliśmy, wzięliśmy sprawy w swoje ręce" - napisał na Twitterze.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl, "Super Express"
zdjęcie główne : um.warszawa.pl

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News