Rafał Trzaskowski jest zakażony koronawirusem

Autor Mateusz Dolak - 12 Marca 2021
Rafał Trzaskowski chory na COVIDŹródło: East News

Rafał Trzaskowski jest zakażony koronawirusem. Prezydent Warszawy poinformował w mediach społecznościowych, że wynik jego testu okazał się pozytywny. "Dołączyłem do Gosi i dzieci. Chorujemy razem. Uważajcie na siebie!" - napisał na Twitterze i Facebooku.

Rafał Trzaskowski chory

Informację o chorobie prezydent przekazał chwilę przed godziną 18 w piątek.

Wpis natychmiast zdobył wiele reakcji i komentarzy. Mieszkańcy Warszawy życzą prezydentowi szybkiego powrotu do zdrowia. "Panie Prezydencie niech Pan szybko zdrowieje jest Pan nam potrzebny Dużo zdrowia dla Pana i całej rodziny dla Pani Gosi. Trzymam kciuki. ????????????❤"; "Niech pan i rodzina trzyma się. Wierzę, że szybko pokonacie wirusa. Pozdrawiam serdecznie" - czytamy na Facebooku.

Jedenastolatek utknął na ternie szkoły. Pracownik wszystko pozamykał, dziecko trzęsło się z zimnaJedenastolatek utknął na ternie szkoły. Pracownik wszystko pozamykał, dziecko trzęsło się z zimnaCzytaj dalej

Dołączył do żony i dzieci

Kilka godzin wcześniej Trzaskowski poinformował, że trafił na kwarantannę z powodu choroby swojej żony i dzieci. Wówczas twierdził, że wynik jego testu był negatywny.

"Ze względu na chorobę mojej żony przebywam na kwarantannie. Na razie jestem zdrowy - test robiłem wczoraj. Pracuję zdalnie. PS Trzymajcie kciuki za Gosię" - napisał rano prezydent stolicy.

Pomimo choroby prezydent aktywnie udzielał się w pracy. Zdalnie uczestniczył w miejskim sztabie COVID19, gdzie omawiane były działania miasta w obszarze ochrony zdrowia i funkcjonowania szkół oraz szpitali.

"Sytuacja jest trudna, przekroczyliśmy już w stolicy próg 100 tysięcy zachorowań. Apeluję, uważajcie na siebie" - napisał Trzaskowski.

Najwięcej zakażeń na Mazowszu

W piątek było 18 775 nowych i potwierdzonych przypadków zakażeń koronawirusem w Polsce. Najwięcej - bo 3073 - chorych przybyło na Mazowszu.

W związku ze wzrostem zachorowań w Warszawie i województwie mazowieckim obowiązywać będą dodatkowe obostrzenia. Od poniedziałku zamknięte zostaną hotele, obiekty sportowe, obiekty kulturalne i niektóre sklepy w galeriach handlowych.

Dzieci w klasach I-III będą uczyły się w trybie mieszanym - część zajęć odbywać się będzie stacjonarnie, a pozostałe - online.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl
zdjęcie główne: East News

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News