wawainfo.pl
zdjęcie ilustracyjne

policja.pl

Czterech policjantów rannych, sześć osób zatrzymanych. Policja podsumowała protest koronasceptyków

21 Marca 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Udostępnij:

Policja podsumowała protest koronasceptyków, który odbył się w sobotę w Warszawie. Ponad tysiąc osób zostało wylegitymowanych, zatrzymano sześć osób, nałożono kilkadziesiąt mandatów, a do sanepidu wysłano ponad 500 notat

Zdecydowane działania policji

- Łącznie wylegitymowaliśmy 1148 osób, nałożyliśmy 69 mandatów, a do sądu skierujemy blisko 800 wniosków. Ponadto w związku z naruszonymi obostrzeniami skierowanych zostanie 538 notatek do sanepidu - poinformował w niedzielę Sylwester Marczak, rzecznik Komendy Stołecznej Policji.

W sobotę w stolicy odbył się protest przeciwników obostrzeń wprowadzonych w związku z pandemią koronawirusa. Uczestnicy zebrali się przed Pałacem Kultury i Nauki, a następnie ruszyli w kierunku Pola Mokotowskiego.

Większość ze zgromadzonych nie miała maseczek i nie zachowywała dystansu. Policjanci stwierdzili, że taka sytuacja stanowi zagrożenie epidemiologiczne i wystąpili o rozwiązanie zgromadzenia. "Przedstawiciel organu gminy przychylił się do naszego wniosku. W związku z powyższym przedmiotowe zgromadzenie zostało rozwiązane. Stosowne komunikaty kierowane są do uczestników rozwiązanego już zgromadzenia." - informowali na Twitterze funkcjonariusze.

Przepychanki z policją

W efekcie doszło do przepychanek. Komenda Stołeczna Policji przekazała, że jedna z policjantek została kopnięta przez agresora, a kolejny policjant został uderzony kamieniem w głowę.

"Policjanci użyli granatów hukowych. W pojedynczych przypadkach policjanci stosują środki przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej, pałki służbowej i ręcznych miotaczy gazu. Są pierwsze osoby zatrzymane. Wśród nich jest osoba poszukiwana celem odbycia kary pozbawienia wolności" - czytamy w komunikacie.

Zero tolerancji

Jak pisaliśmy na wawainfo.pl, rzecznik stołecznej policji zapowiadał zdecydowaną reakcję wobec osób, które nie będą przestrzegały obostrzeń.

W weekend na ulicach Warszawy pojawiły się liczne patrole, których głównym celem było pilnowanie przestrzegania nowych zasad.

 - Zasada którą będziemy się kierować to zasada "Zero Tolerancji". Policjanci będą w miejscach gromadzenia się ludzi, w komunikacji miejskiej i obiektach handlowych - zapowiedział Sylwester Marczak. Rzecznik KSP twierdził, że każdym lekceważeniem obostrzeń przyczyniamy się do wydłużenia okresu pandemii.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.plzdjęcie główne ilustracyjne: policja.pl

Mateusz DolakAutor

Jestem redaktorem prowadzącym portal Wawa Info. Trafiłem tutaj z Super Expressu, a wcześniej - pisałem dla portalu tvn24.pl i tvnwarszawa.pl. Swoją przygodę z mediami zacząłem jeszcze w liceum, kiedy współpracowałem z lokalnym radie

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Nie żyje profesor Jan Stanienda

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wiadomości

26 września rusza 43. Maraton Warszawski. Nadchodzą utrudnienia

Czytaj więcej >
Obraz DUOTONE_ z Pixabay

Wiadomości

Nie żyje Hanna Lewandowska, wiceprezes Zarządu Oddziału Warszawa-Śródmieście Związku Nauczycielstwa Polskiego

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Wiadomości

Awaria metra. Na stacji Młociny występują utrudnienia

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News

Wiadomości

Akcja policji pod domem Rafała Trzaskowskiego. Doszło do obywatelskiego zatrzymania

Czytaj więcej >
imago stock&people/EAST NEWS

Wiadomości

Auchan wprowadza usługi pocztowe. I omija zakaz handlu w niedziele

Czytaj więcej >