wawainfo.pl
Zatrzymano złodzieja rowerów

policja

Chciał trafić do więzienia, by odetchnąć od matki. Policja: ok, zrobione

21 Maja 2021

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

Policjanci z Targówka zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który w ciągu kilku miesięcy dokonał kradzieży 7 rowerów wartych w sumie kilka tysięcy złotych. Mężczyzna stwierdził, że chciał trafić do więzienia, żeby "odpocząć" od konfliktów z matką.

Zatrzymano złodzieja rowerów

- 34-latek ukrywał się przed policjantami, omijając miejsce stałego zamieszkania, zaczął nocować w pustostanach żeby nie trafić w ręce funkcjonariuszy - relacjonuje mł. asp. Irmina Sulich.

W końcu kryminalnym udało się zatrzymać podejrzanego w kafejce internetowej na Pradze-Południe. Wizyta policjantów zaskoczyła mężczyznę, który był przekonany, że policja nie odnajdzie go jeszcze przez kilka miesięcy.

Po przewiezieniu 34-latka na komisariat przy ul. Chodeckiej okazało się, że już kilka dni wcześniej mężczyzna został przyłapany "na gorącym uczynku", gdy próbował ukraść rower na Mokotowie. Trafił wtedy na komendę, gdzie przedstawiono mu kilka zarzutów.

Miał dość kłótni z matką

Najbardziej zdumiewające w całej sytuacji były jednak motywy mężczyzny. Kradzieże rowerów miały być jego sposobem na sprostanie skomplikowanej sytuacji rodzinnej.

- Jak twierdził zatrzymany, miał dość kłótni z matką i to dlatego kradł, liczył na to, że w końcu trafi do więzienia i tam odpocznie - opisuje mł. asp. Sulich.

Gdy zgromadzono materiał dowodowy, mężczyzna stanął przed sądem, który przychylił się do wniosku śledczych i prokuratury, stosując wobec niego trzymiesięczny areszt.

- Jak widać marzenie 34-latka zostało spełnione, a to wszystko dzięki ciężkiej pracy kryminalnych zaangażowanych w sprawę - kwituje nie bez złośliwości mł. asp. Sulich.

- Policjanci stale przypominają, aby właściwie zabezpieczać swoje mienie. Samo przypięcie roweru linką do barierki nie stanowi dobrego zabezpieczenia przed kradzieżą - czytamy w komunikacie policji.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Źródło: wawainfo.plZdjęcie główne: policja

Podobne artykuły

Aleje Jerozolimskie przejdą przemianę.

Ulice

Aleje Jerozolimskie się zmienią. Stołeczny ratusz przedstawił plan

Czytaj więcej >

Ulice

Kabaty: rowerzysta potrącony na pasach

Czytaj więcej >
Potrącenie na Bródnie

Ulice

Dziecko nagle wyrwało się mamie i wbiegło pod samochód. Kierująca daewoo nie zdążyła wyhamować

Czytaj więcej >
Facebook / Warszawska Wola [na zdjęciu auto poszkodowanego]

Ulice

Miał na ustach pianę, nagle rzucił się na matkę z dzieckiem. Uciekł potrącając kolejne auto

Czytaj więcej >
Mężczyzna zginął potrącony przez pociąg przy stacji Warszawa Gołąbki.

Ulice

Mężczyzna przechodził przez tory, pociąg nie zdążył wyhamować. Nie żyje

Czytaj więcej >
W warszawskim autobusie rozegrał się dramat.

Ulice

Kobieta nagle upadła i straciła przytomność. Dramat w autobusie komunikacji miejskiej

Czytaj więcej >