wawainfo.pl
Zatrzymano złodzieja rowerów

policja

Chciał trafić do więzienia, by odetchnąć od matki. Policja: ok, zrobione

21 Maja 2021

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

Policjanci z Targówka zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który w ciągu kilku miesięcy dokonał kradzieży 7 rowerów wartych w sumie kilka tysięcy złotych. Mężczyzna stwierdził, że chciał trafić do więzienia, żeby "odpocząć" od konfliktów z matką.

Zatrzymano złodzieja rowerów

- 34-latek ukrywał się przed policjantami, omijając miejsce stałego zamieszkania, zaczął nocować w pustostanach żeby nie trafić w ręce funkcjonariuszy - relacjonuje mł. asp. Irmina Sulich.

W końcu kryminalnym udało się zatrzymać podejrzanego w kafejce internetowej na Pradze-Południe. Wizyta policjantów zaskoczyła mężczyznę, który był przekonany, że policja nie odnajdzie go jeszcze przez kilka miesięcy.

Po przewiezieniu 34-latka na komisariat przy ul. Chodeckiej okazało się, że już kilka dni wcześniej mężczyzna został przyłapany "na gorącym uczynku", gdy próbował ukraść rower na Mokotowie. Trafił wtedy na komendę, gdzie przedstawiono mu kilka zarzutów.

Miał dość kłótni z matką

Najbardziej zdumiewające w całej sytuacji były jednak motywy mężczyzny. Kradzieże rowerów miały być jego sposobem na sprostanie skomplikowanej sytuacji rodzinnej.

- Jak twierdził zatrzymany, miał dość kłótni z matką i to dlatego kradł, liczył na to, że w końcu trafi do więzienia i tam odpocznie - opisuje mł. asp. Sulich.

Gdy zgromadzono materiał dowodowy, mężczyzna stanął przed sądem, który przychylił się do wniosku śledczych i prokuratury, stosując wobec niego trzymiesięczny areszt.

- Jak widać marzenie 34-latka zostało spełnione, a to wszystko dzięki ciężkiej pracy kryminalnych zaangażowanych w sprawę - kwituje nie bez złośliwości mł. asp. Sulich.

- Policjanci stale przypominają, aby właściwie zabezpieczać swoje mienie. Samo przypięcie roweru linką do barierki nie stanowi dobrego zabezpieczenia przed kradzieżą - czytamy w komunikacie policji.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

  • Akcja rolników w Warszawie, są mocno wkurzeni. Przyjechali przed Biedronki i rozdają ziemniaki

  • Korytów: jedna osoba nie żyje, druga jest ciężko ranna. Śmiertelny wypadek pod Żyrardowem

  • Rolnicy mają dość. W czwartek pojawią się przed Biedronkami

Źródło: wawainfo.plZdjęcie główne: policja

Julian BakułaAutor

Interesują mnie lokalne wydarzenia i problemy mieszkańców Warszawy i okolic, które chciałbym nagłaśniać, przyczyniając się do zmian na lepsze.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Piotr Molecki / East News

Ulice

Zderzenie dwóch osobówek na Grójeckiej, jedna osoba w szpitalu. Są opóźnienia w komunikacji miejskiej

Czytaj więcej >

Ulice

Ruszają kontrole prędkości na warszawskim odcinku trasy S8

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Ulice

Mieszkańcy Warszawy czekali bardzo długo, ale w końcu jest. Ważne oświadczenie urzędu miasta

Czytaj więcej >

Ulice

Pierwsze skutki nowego prawa drogowego. Coraz mniej ofiar

Czytaj więcej >

Ulice

Fotoradary na Moście Poniatowskiego zaczęły działać, posypią się mandaty

Czytaj więcej >

Ulice

Tłok w komunikacji miejskiej. Miasto Jest Nasze publikuje zdjęcia

Czytaj więcej >