wawainfo.pl > Ulice > Chciał trafić do więzienia, by odetchnąć od matki. Policja: ok, zrobione
Julian Bakuła
Julian Bakuła 19.03.2022 03:26

Chciał trafić do więzienia, by odetchnąć od matki. Policja: ok, zrobione

Zatrzymano złodzieja rowerów
policja

Zatrzymano złodzieja rowerów

- 34-latek ukrywał się przed policjantami, omijając miejsce stałego zamieszkania, zaczął nocować w pustostanach żeby nie trafić w ręce funkcjonariuszy - relacjonuje mł. asp. Irmina Sulich.

W końcu kryminalnym udało się zatrzymać podejrzanego w kafejce internetowej na Pradze-Południe. Wizyta policjantów zaskoczyła mężczyznę, który był przekonany, że policja nie odnajdzie go jeszcze przez kilka miesięcy.

Po przewiezieniu 34-latka na komisariat przy ul. Chodeckiej okazało się, że już kilka dni wcześniej mężczyzna został przyłapany "na gorącym uczynku", gdy próbował ukraść rower na Mokotowie. Trafił wtedy na komendę, gdzie przedstawiono mu kilka zarzutów.

Miał dość kłótni z matką

Najbardziej zdumiewające w całej sytuacji były jednak motywy mężczyzny. Kradzieże rowerów miały być jego sposobem na sprostanie skomplikowanej sytuacji rodzinnej.

- Jak twierdził zatrzymany, miał dość kłótni z matką i to dlatego kradł, liczył na to, że w końcu trafi do więzienia i tam odpocznie - opisuje mł. asp. Sulich.

Gdy zgromadzono materiał dowodowy, mężczyzna stanął przed sądem, który przychylił się do wniosku śledczych i prokuratury, stosując wobec niego trzymiesięczny areszt.

- Jak widać marzenie 34-latka zostało spełnione, a to wszystko dzięki ciężkiej pracy kryminalnych zaangażowanych w sprawę - kwituje nie bez złośliwości mł. asp. Sulich.

- Policjanci stale przypominają, aby właściwie zabezpieczać swoje mienie. Samo przypięcie roweru linką do barierki nie stanowi dobrego zabezpieczenia przed kradzieżą - czytamy w komunikacie policji.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Źródło: wawainfo.plZdjęcie główne: policja

Powiązane