wawainfo.pl > Wiadomości > Akcja rolników w Warszawie, są mocno wkurzeni. Przyjechali przed Biedronki i rozdają ziemniaki
Julian Bakuła
Julian Bakuła 19.03.2022 03:26

Akcja rolników w Warszawie, są mocno wkurzeni. Przyjechali przed Biedronki i rozdają ziemniaki

W Warszawie trwa protest Agrounii.
Facebook.com/projektAGROunia [screenshot]

Agrounia kontra Biedronka

W czwartek w Warszawie odbywa się zapowiada wczoraj akcja protestacyjna Agrounii, która rozdając ziemniaki przez dyskontami sieci Biedronka chce zwrócić uwagę na problemy polskiej wsi i polskich rolników. 

Chodzi m.in. o nakładane przez supermarkety na rolników wysokie marże, które sprawiają, że produkcja żywności w Polsce przestaje być opłacalna, a rynek zalewają owoce i warzywa importowane z odległych krajów.

W materiałach publikowanych w mediach społecznościowych Agrounia wielokrotnie zwracała uwagę również na nieprawidłowości w opisach produktów w dużych sklepach lub na niską jakość sprzedawanej tam żywności.

Według Agrounii powodem takiego stanu rzeczy jest także bezczynność rządu i organów kontroli takich jak Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta (UOKiK). 

- Rolnicy nie chcą rozdawać za darmo swoich produktów. Jak każdy - chcą normalnie żyć i zarabiać. Robimy to po to by pokazać w jakim kierunki zmierza rolnictwo pod rządami PIS-u. Codziennie upadają kolejne gospodarstwa rolne. Produkcja żywności przestaje się opłacać. Jeśli na to pozwolimy- będziemy zależni od zagranicznych korporacji. Będzie drogo i niezdrowo. Niezależność żywnościowa to podstawa każdego kraju. Zdrowe jedzenie to wspólna sprawa wsi i miasta - mówił we wczorajszej rozmowie z Wawa Info Michał Kołodziejczak z Agrounii.

Przebieg protestu

Protesty rozpoczęły się od konferencji prasowej o godzinie 9:30 przed Biedronką przy ulicy Dolnej. Następnie protestujący rolnicy mieli się rozdzielić na kilka grup, w ramach których mają rozdawać ziemniaki w 1,5- oraz 2-kilogramowych opakowaniach przed dyskontami przy ul. Dolnej, przy Alei Solidarności oraz w Centrum.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Źródło:  wawainfo.plZdjęcie główne i zdjęcia w tekście: Facebook.com/projektAGROunia

Tagi: protesty
Powiązane