wawainfo.pl > Kronika kryminalna > Smutny koniec wakacji w Turcji. Służby schwytały złodzieja na płycie lotniska
Maria Glinka
Maria Glinka 19.03.2022 03:30

Smutny koniec wakacji w Turcji. Służby schwytały złodzieja na płycie lotniska

Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wakacje zakończyły się dla jednego pasażera fatalnie. W niedzielę 8 sierpnia policjanci schwytali na płycie lotniska mężczyznę wracającego z Turcji. Był to podejrzane o liczne kradzieże.

Wakacje w Turcji skończyły się na komisariacie

W niedzielę 8 sierpnia około godz. 4:00 na płycie lotniska pojawili się policjanci. Czekali na mężczyznę, który udał się na wakacje do Turcji.

Pasażer był podejrzany o liczne kradzieże katalizatorów. Służby schwytały urlopowicza o godz. 5:00.

Wirtualna Polska podaje, że 38-latek nie krył zaskoczenia. Na początku udawał, że nie wie, dlaczego policja się nim interesuje. 

Po szybkim zatrzymaniu funkcjonariusze przypomnieli mu wybryki, których dopuścił się w ubiegłym roku. Służby ustaliły, że mężczyzna ma na koncie 9 kradzieży.

Finał sprawy sprzed kilku miesięcy jest blisko

Zatrzymanie na płycie lotniska to kolejna odsłona sprawy, która zaczęła się pod koniec lutego 2021 r. Kilka miesięcy temu policja zatrzymała 31-latka i 38-latka zaledwie 2 godziny po kradzieży.

Funkcjonariusze znaleźli w samochodzie wycięty katalizator. Z ich ustaleń wynika, że sprawcy dokonywali kradzieży nie tylko na terenie Warszawy, lecz także w pobliskich miejscowościach.

Mężczyźni nie byli w stanie uchronić się przed odpowiedzialnością. 31-latkowi postawiono 2 zarzuty. Został objęty dozorem policyjnym.

Z kolei pasażer, który spędzał wakacje w Turcji, usłyszał łącznie 10 zarzutów w sprawie kradzieży katalizatorów. Na mocy decyzji sądu przebywa w areszcie tymczasowym.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Powiązane