wawainfo.pl > Mazowsze > Wypadek na S17. Tir przygniótł samochód. Są ranni
Maria Glinka
Maria Glinka 19.03.2022 03:30

Wypadek na S17. Tir przygniótł samochód. Są ranni

Wawa Info
Wypadek na S17. Tir przygniótł samochód. Są ranni

Wypadek z udziałem tirów na trasie Warszawa-Lublin. Po zderzeniu dwóch ciężarówek jedna z nich przygniotła samochód. Do szpitala trafiły trzy osoby.

Wypadek na S17. Tir przygniótł osobówkę

Poważny wypadek w miejscowości Lipówki pod Garwolinem na trasie S17. Służby otrzymały zgłoszenie w tej sprawie po godz. 11:00.

- Wstępnie policjanci ustalili, że kierujący w kierunku Warszawy samochodem ciężarowym z nieznanych na tę chwilę przyczyn najechał na tył poprzedzającej go innej ciężarówki, która w wyniku uderzenia zjechała na pas, prowadzący do Lublina i przewróciła się - poinformowała w rozmowie z Redakcją WAWA Info mł. asp. Małgorzata Pychner, rzeczniczka prasowa policji w Garwolinie

- W przewrócony pojazd wjechał samochód osobowy, którym podróżowały dwie osoby - dodała przedstawicielka policji. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że druga osobówka wjechała do rowu, aby uniknąć zderzenia.

Ranne trzy osoby. Na miejscu trwa akcja ratunkowa

Na miejscu pojawiły się służby ratunkowe. Rzecznika przekazała, że na ten moment trzy osoby są ranne - to pasażerowie osobówki i kierowca tira. Jednak zastrzega, że bilans wypadku może jeszcze ulec zmianie, ponieważ akcja ratunkowa nadal trwa.

Poszkodowani z obrażeniami trafili do szpitala. Jeden z nich został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Tomasz Biernacki, oficer prasowy straży pożarnej w Garwolinie, poinformował, że dwie osoby udało się wyciągnąć z samochodu dzięki narzędziom hydraulicznym. - Z funkcjami życiowymi zostały przetransportowane do szpitala - przekazał przedstawiciel straży pożarnej. Akcja ratunkowa została zakończona, choć strażacy nadal próbują podnieść przewrócony pojazd.

Wypadek całkowicie zablokował trasę w kierunku Lublina. Ruch w stronę Warszawy odbywa się jednym pasem. - Policjanci wyznaczyli objazdy drogami lokalnymi oraz drogami technicznymi - przekazała mł. asp. Małgorzata Pychner.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Powiązane