wawainfo.pl > Mazowsze > Wsiadł za kółko mając 3,5 promila. Wjechał w bramę i inny samochód
redakcja info
redakcja info 19.03.2022 03:32

Wsiadł za kółko mając 3,5 promila. Wjechał w bramę i inny samochód

http://kppnowydwor.policja.waw.pl/
http://kppnowydwor.policja.waw.pl/

Na poważne konsekwencje naraził się 47-latek, który w sobotnią noc kompletnie pijany wsiadł za kierownicę i doprowadził do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Mieszkaniec gminy Czosnów najpierw uderzył w bramę jednej z posesji, a potem w zaparkowany na niej samochód. Co więcej, mężczyzna posiadał już trzy zakazy sądowe prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz grozi mu 5 lat pozbawienia wolności, grzywna i dożywotnia utrata prawa jazdy.

Wjechał w bramę, a potem inny samochód

Do zdarzenia doszło w sobotnią noc. Policjanci z drogówki pojechali do miejscowości Małocice, w gminie Czosnów. Ze zgłoszenia wynikało, że doszło tam do kolizji. Gdy przybyli na miejsce, zobaczyli na jednej z posesji rozbitego nissana, alfa romeo i zdewastowaną bramę wjazdową.

Jak się okazało, kierujący almerą 47-letni mieszkaniec gminy Czosnów jechał ul. Nową od ul. Pańskiej. Mężczyzna nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, przejechał przez jezdnię ul. Wojska Polskiego i z impetem uderzył w metalową bramę, furtkę oraz słupek posesji. Samochód przebił się przez ogrodzenie i staranował zaparkowane na podwórku alfa romeo.

Kompletnie pijany wsiadł za kółko

Gdy policjanci dotarli na miejsce, od razu wyczuli silną woń alkoholu od kierowcy nissana. Po przeprowadzeniu badania trzeźwości okazało się, że 47-latek jest kompletnie pijany - miał ponad 3,5 promila alkoholu.

Funkcjonariusze sprawdzili też mężczyznę w policyjnym systemie. Z danych wynikało, że mieszkaniec gminy Czosnów posiada aż trzy zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych wydane przez nowodworski sąd.

Wygląda na to, że na zakazach tym razem się nie skończy. 47-latkowi grozi grzywna, dożywotnia utrata prawa jazdy i 5 lat pozbawienia wolności.

Policja apeluje o rozsądek i odpowiedzialność za kierownicą i przypomina, że jazda nawet po minimalnej ilości spożytego alkoholu to lekkomyslność, która może prowadzić do tragicznych w skutkach konsekwencji.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Powiązane