wawainfo.pl > Ulice > Warszawa wprowadza e-rozkłady jazdy
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 03:32

Warszawa wprowadza e-rozkłady jazdy

Rozkład jazdy
Jakub Kaminski/East News

Warszawa wprowadza pierwsze e-papierowe rozkłady jazdy w stolicy. Elektroniczna wersja już stanęła w pierwszym miejscu, a w najbliższych dniach zagości przy kolejnych pięciu przystankach.

Jak informuje stołeczny samorząd, Warszawski Transport Publiczny właśnie wprowadził e-rozkład jazdy na przystanku tramwajowym Muzeum Powstania Warszawskiego. Kolejne zostaną wdrożone przy stacji Metro Marymont, Nowowiejskiej, alei Niepodległości oraz przy placu Zawiszy.

Zmiany rozkładów jazdy. Specjalne tablice staną w sześciu miejscach

Tablice składają się z dwóch części. Na pierwszej zamieszczony jest szczegółowy rozkład linii tramwajowych, z uwzględnieniem godzin i minut odjazdu kolejnych pojazdów. Druga część będzie wymagała odświeżania co kilkanaście sekund.

Regularnej aktualizacji będą podlegać informacje: za ile minut dokładnie przyjedzie tramwaj i w jakiej kolejności składy będą podjeżdżały na przystanek.

E-rozkłady będą zmieniane niemal od ręki. Są one podłączone do sieci, dzięki czemu pracownicy nie będą musieli odwiedzać przystanków i wymieniać wydrukowanych już kart. Druga część tablicy jest zasilana danymi z GPS.

>

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl zdjęcie główne: Jakub Kaminski/East News

Powiązane