wawainfo.pl > Wiadomości > Strajk pielęgniarek i położnych przed Sejmem. "Dzień testu wiarygodności polityków"
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 03:39

Strajk pielęgniarek i położnych przed Sejmem. "Dzień testu wiarygodności polityków"

wazne (1)
Piotr Molecki/East News

Około godziny 11:00 rozpoczął się protest pielęgniarek i położnych przed Sejmem. Zorganizowana 15 czerwca manifestacja odbywa się pod nazwą "Dzień testu wiarygodności polityków".

Protest medyków rozpoczął się przed budynkiem Sejmu we wtorkowe przedpołudnie. W strajku udział biorą m.in. pielęgniarki, pielęgniarze i położni zrzeszeni w Forum Związków Zawodowych, podaje Interia.

Na ulice Warszawy wyszli również współpracujący z FZZ farmaceuci, lekarzy, fizjoterapeuci, diagności czy ratownicy medyczni.

Strajk pielęgniarek przed Sejmem

Organizatorem protestu w Warszawie jest Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych.

Manifestacja dotyczy m.in. ustawy regulująca sposób określania najniższych wynagrodzeń zasadniczych. Projekt znany jest jako "ustawa Niedzielskiego".

Związkowcy przekazali, że projekt nie gwarantuje stabilnego wzrostu wynagrodzeń dla pielęgniarek, pielęgniarzy i położnych.

Protestujący zwracali też uwagę na trwające od miesięcy przemęczenie personelu, wypalenie zawodowe, a także wzrastający również w związku z epidemią stres.

Nie ma godnych wynagrodzeń – nie ma medyków – nie ma leczenia! – to jedno z haseł, pod którym odbywa się strajk.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Źródło: wawainfo.pl, Interia

Źródło zdjęcia: East News - zdjęcie ilustracyjne

Tagi: Sejm Warszawa
Powiązane