wawainfo.pl > Mazowsze > Pies pogryzł 9-letnią dziewczynkę
Julian Bakuła
Julian Bakuła 19.03.2022 03:26

Pies pogryzł 9-letnią dziewczynkę

W Płońsku spuszczony ze smyczy pies ugryzł 9-latkę.
Pixabay

Pies ugryzł dziewczynkę

Do zdarzenia doszło w poniedziałek po południu przy ul. Grunwaldzkiej w Płońsku. Biegający luzem pies zaatakował 9-letnią dziewczynkę jeżdżącą na rowerze przed pobliskim blokiem, gryząc ją w nogę.

- Mama dziewczynki zabrała ją do szpitala, gdzie rana została opatrzona - relacjonuje podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska z Komendy Powiatowej Policji w Płońsku.

Przybyłym na miejsce funkcjonariuszom udało się ustalić właścicielkę psa, którą ukarali mandatem w wysokości 500 zł. Twierdziła ona, że zwierzę uciekło z jej mieszkania, o czym miała nie wiedzieć. 

Szczepienie

Płońska komenda prowadzi ponadto czynności wyjaśniające w związku z nieokazaniem przez kobietę dokumentu potwierdzającego zaszczepienie psa przeciwko wściekliźnie. 

- Właściciel zobowiązany jest do zapewnienia ochrony przed zagrożeniami lub uciążliwością dla ludzi ze strony tych zwierząt. (...) Każdy, nawet najłagodniejszy i najmądrzejszy pies może się czymś rozdrażnić i w najmniej oczekiwanym momencie kogoś zaatakować czy ugryźć - tłumaczy podkom. Drężek-Zmysłowska.

Należy także pamiętać o ciążącym na właścicielach psów obowiązku szczepienia swoich pupili przeciwko wściekliźnie. Niewywiązywanie się z tego obowiązku może grozić karą grzywny, a nawet - w skrajnych przypadkach - ograniczenia lub pozbawienia wolności.

- Wysokość grzywny nałożonej w drodze mandatu karnego za niezachowanie zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia (art. 77 §. 1 Kodeksu wykroczeń) wynosi od 50 do 250 złotych- czytamy w komunikacie KPP w Płońsku.

- Natomiast przy kwalifikowanej postaci„psiego” wykroczenia, czyli niezachowania zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, które swoim zachowaniem stwarza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia człowieka wysokość mandatu to 500 zł - kwituje podkom. Drężek- Zmysłowska.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Źródło: wawainfo.plZdjęcie główne: Piotr Molecki/East News

Tagi: Płońsk
Powiązane