wawainfo.pl
W Płońsku spuszczony ze smyczy pies ugryzł 9-latkę.

Pixabay

Pies pogryzł 9-letnią dziewczynkę

12 Maja 2021

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

W poniedziałek w Płońsku spuszczony ze smyczy pies pogryzł 9-letnią dziewczynkę jadącą rowerem. Właścicielka psa, która twierdzi, że zwierzę uciekło jej z mieszkania, została ukarana mandatem w wysokości 500 zł.

Pies ugryzł dziewczynkę

Do zdarzenia doszło w poniedziałek po południu przy ul. Grunwaldzkiej w Płońsku. Biegający luzem pies zaatakował 9-letnią dziewczynkę jeżdżącą na rowerze przed pobliskim blokiem, gryząc ją w nogę.

- Mama dziewczynki zabrała ją do szpitala, gdzie rana została opatrzona - relacjonuje podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska z Komendy Powiatowej Policji w Płońsku.

Przybyłym na miejsce funkcjonariuszom udało się ustalić właścicielkę psa, którą ukarali mandatem w wysokości 500 zł. Twierdziła ona, że zwierzę uciekło z jej mieszkania, o czym miała nie wiedzieć. 

Szczepienie

Płońska komenda prowadzi ponadto czynności wyjaśniające w związku z nieokazaniem przez kobietę dokumentu potwierdzającego zaszczepienie psa przeciwko wściekliźnie. 

- Właściciel zobowiązany jest do zapewnienia ochrony przed zagrożeniami lub uciążliwością dla ludzi ze strony tych zwierząt. (...) Każdy, nawet najłagodniejszy i najmądrzejszy pies może się czymś rozdrażnić i w najmniej oczekiwanym momencie kogoś zaatakować czy ugryźć - tłumaczy podkom. Drężek-Zmysłowska.

Należy także pamiętać o ciążącym na właścicielach psów obowiązku szczepienia swoich pupili przeciwko wściekliźnie. Niewywiązywanie się z tego obowiązku może grozić karą grzywny, a nawet - w skrajnych przypadkach - ograniczenia lub pozbawienia wolności.

- Wysokość grzywny nałożonej w drodze mandatu karnego za niezachowanie zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia (art. 77 §. 1 Kodeksu wykroczeń) wynosi od 50 do 250 złotych- czytamy w komunikacie KPP w Płońsku.

- Natomiast przy kwalifikowanej postaci„psiego” wykroczenia, czyli niezachowania zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, które swoim zachowaniem stwarza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia człowieka wysokość mandatu to 500 zł - kwituje podkom. Drężek- Zmysłowska.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

  • Policja interweniuje na proteście klimatycznym. Funkcjonariusze otoczyli centrum handlowe

  • Protest pielęgniarek i położnych w Warszawie. Kilkanaście zgromadzeń

  • Kancelaria premiera potwierdziła. 15 maja znika obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu

Źródło: wawainfo.plZdjęcie główne: Piotr Molecki/East News

Julian BakułaAutor

Interesują mnie lokalne wydarzenia i problemy mieszkańców Warszawy i okolic, które chciałbym nagłaśniać, przyczyniając się do zmian na lepsze.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Obraz Andrzej Rembowski z Pixabay

Mazowsze

Policja apeluje do grzybiarzy i wydaje szereg zaleceń

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Mazowsze

Otwock. Potrącił 12-latka i uciekł. Był kompletnie pijany

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Mazowsze

Mazowieckie. Mieszkańcy gminy Naruszewo bez wody pitnej, jest skażona

Czytaj więcej >

Mazowsze

Kolejne szkoły z koronawirusem. Uczniowie i nauczyciele na kwarantannie

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Mazowsze

IMGW wydało ostrzeżenia. Nadchodzą intensywne opady deszczu

Czytaj więcej >

Mazowsze

Burze i deszcze na Mazowszu. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >