wawainfo.pl > Dzieje się w Warszawie > W sobotę odbędzie się 30. Bieg Powstania Warszawskiego. Przez Warszawę przejedzie też Masa Powstańcza
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 03:38

W sobotę odbędzie się 30. Bieg Powstania Warszawskiego. Przez Warszawę przejedzie też Masa Powstańcza

AGENCJA SE/East News
Piotr Molecki/East News

Warszawa: na sobotę 7 sierpnia planowane są spore utrudnienia w ruchu. Powodem jest wydarzenie, które odbywa się jedynie raz w roku. Kulminacja nastąpi w godzinach wieczornych. O co chodzi?

Nie ulega wątpliwości, że w ten weekend w Warszawie będzie się działo. Nie wszyscy bedą jednak z tego zadowoleni.

Tylko na sobotę 7 sierpnia zaplanowane są dwie duże imprezy. Wydarzenia są bezpośrednio związane z obchodami 77. rocznicy Powstania Warszawskiego.

W sobotę 7 sierpnia ruszy 30. Bieg Powstania Warszawskiego

Trasa 30. Biegu Powstania Warszawskiego ma aż 10 km. Prowadzi ona przez miejsca ważne z puktu widzenia wydarzania sprzed 77 lat. Wiąże się to jednak z czasowymi utrudnieniami w ruchu.

Biegacze ruszą równo o godzinie 20. Przewiduje się, że 30. Bieg Powstania Warszawskiego zakończy się o godzinie 23 w sobotę 7 sierpnia. Jak wygląda trasa tegorocznego biegu?

Sportowcy przebiegną przez kluczowe dla Warszawy ulice. Są to m.in. Miodowa, Krakowskie Przedmieście, Karowa, Czerniakowska, Topiel, czy Konwiktorska. Trasa powstańczego biegu przebiega również przez Wybrzeże Kościuszkowskie.

>

Źródło: materiały prasowe

Punkt startu i mety wyznaczono na stadionie KS Polonia. Włodarze Warszawy już teraz informują o utrudnieniach w ruchu.

Pierwsze z nich rozpoczną się od godziny 15, kiedy to zamknięte dla ruchu zostaną ulice Konwiktorska, Muranowska (od ul. Andersa do ul. Zakroczymskiej), Bonifraterska (od ul. Słomińskiego do ul. Świętojerskiej) oraz Międzyparkowa.

Co z resztą ulic, gdzie przebiega trasa 30. Biegu Powstania Warszawskiego? - Na pozostałych ulicach objętych trasą biegu, w tym na Wisłostradzie, ruch zostanie wstrzymany od godz. 18:30 do godz. 23:30. Poszczególne odcinki będą otwierane, jak tylko ostatni uczestnicy biegu będą je opuszczali - przekazuje w komunikacie magistrat.

Lepiej sprawdź rozkład, komunikacja miejska będzie jeździć inaczej

Wiadomo już, że utrudnienia w ruchu przyniosą ze sobą spore zmiany w rozkładach jazdy komunikacji miejskiej. Na największe roszady w standardowych trasach przygotować muszą się pasażerowie autobusów.

Od godziny 15 w innych miejscach jeździć i zatrzymywać będą się autobusy linii 518, 503, 178, 116 oraz 100. Dodatkowo od godziny 18:30, kiedy rozpoczną się kolejne utrudnienia w ruchu i zamknięcia dróg, zmianie ulegną trasy autobusów linii 185, 180, 162, 127, 118 oraz 106.

Z racji późnych godzin trwania wydarzenia ZTM planuje, iż linie nocne (N14, N16, N44 oraz N64) również nie będą jeździć swoją standardową trasą.

Warto pamiętać, że w sobotę 7 sierpnia uczestnicy 30. Biegu Powstania Warszawskiego objęci są pewnymi specjalnymi względami. Dzięki numerowi startowemu mogą zupełnie za darmo podróżować warszawskim transportem. Co więcej, nie muszą tego dnia płacić również za przejazd KM oraz WKD, o ile ich trasa nie wykracza poza granice pierwszej strefy.

Nie tylko biegacze zatrzymają stolicę

W sobotę 7 sierpnia przez Warszawę przejedzie również Masa Powstańcza. Rowery dosłownie zaleją ulice stolicy. To wydarzenie również odbywa się w ramach 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Wydarzenie sportowe odbywać będzie się od godziny 17 do godziny 20:30. Również w tym przypadku trzeba przygotować się na spore utrudnienia. Trasa przejazdu ma bowiem aż 15 km. - Tegoroczna trasa [...] przebiega wzdłuż historycznych miejsc związanych ze szpitalami i punktami opatrunkowymi działającymi na terenie Warszawy w trakcie Powstania i po jego kapitulacji - przekazuje stołeczny ratusz.

>

Źródło: materiały prasowe

Przez jakie ulice przebiega trasa Masy Powstańczej? Start zaplanowano przy Muzeum Powstania Warszawskiego przy ul. Przyokopowej. Później rowerzyści ruszą ul. Grzybowską w stronę al. "Solidarności". Dalej jechać będą ul. Wolską, ul. Górczewską przez ul. Leszno i al. Jerozolimskie, plac Trzech Krzyży. Ostatni odcinek przebiega od pl. Politechniki, ul. Koszykową, pl. Starynkiewicza, pl. Zawiszy przez rondo Daszyńskiego i kończąc na ul. Prostej i ul. Przyokopowej.

Warto na bieżąco śledzić komunikaty warszawskich służb porządkowych oraz WTP. Część ulic nie będzie całkowicie zamknięta, a jedynie czasowo ograniczona, zatem przejazd przez nie nie będzie niemożliwy.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: materiały prasowe, wawainfo.pl Zdjęcie główne: Piotr Molecki/East News

Powiązane