wawainfo.pl > Wiadomości > Zgłoszenie o ładunku wybuchowym w biurowcu przy ul. Prostej. Policja z psami tropiącymi przeszukuje budynek
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 03:30

Zgłoszenie o ładunku wybuchowym w biurowcu przy ul. Prostej. Policja z psami tropiącymi przeszukuje budynek

Interwencja przy Prostej
Czytelnik

Służby otrzymały zawiadomienie o podłożeniu ładunku wybuchowego w budynku przy ulicy Prostej 68. Trwa przeszukanie biurowca w asyście psów tropiących. Miejsce zabezpiecza straż pożarna.

Bomba w Proximo?

- Akcja wywołana jest podejrzanym telefonem o bombie, podłożeniu ładunku. Policja jest na miejscu, prowadzi działania - przeszukują ten budynek z psami - przekazał w rozmowie z Wawa Info Mariusz Hantulski z warszawskiej straży pożarnej.

Zgłoszenie o możliwym ładunku w budynku Proximo przy ul. Prostej 68, nieopodal Ronda Daszyńskiego, policja otrzymała ok. godz. 9.30. Nastąpiło to w wyniku wiadomości telefonicznej o podłożeniu w biurowcu bomby.

Służby przeprowadziły ewakuację osób znajdujących się w budynku.

- Ewakuowano od 300 do 400 osób. Czynności kończą się i pracownicy powoli wracają do budynku - przekazała nam Monika Nawrat z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Fałszywy alarm

Marta Sulowska z Komendy Rejonowej Policji Bemowo, Wola poinformowała nas, że działania policji na miejscu zostały już zakończone.

- Informacja się nie potwierdziła - przekazała rzeczniczka KRP IV.

W tej chwili służby pracują nad ustaleniem tożsamości osoby, która wykonała telefon z fałszywą informacją odnośnie ładunku wybuchowego w biurowcu.

- Zawsze robimy wszystko, by jak najszybciej takie osoby znaleźć i wyciągnąć wobec nich odpowiednie konsekwencje - poinformowała nas rzeczniczka.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info. Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl zdjęcie główne: Czytelnik

Tagi: Policja
Powiązane