wawainfo.pl > Mazowsze > Trwa śledztwo na temat wypadku w Grębiszewie. Na jakim etapie są śledczy?
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 03:30

Trwa śledztwo na temat wypadku w Grębiszewie. Na jakim etapie są śledczy?

Co obecnie dzieje się w śledztwie dotyczącym śmiertelnego wypadku w Grębiszewie?
AGENCJA SE/East News

Śmiertelny wypadek w Grębiszewie wstrząsnął dosłownie wszystkimi. Dwoje dzieci, kierowca osobówki oraz kierowca samochodu ciężarowego zginęli. Śledczy nadal pracują nad wyjaśnieniem tego makabrycznego wypadku. Na jakim etapie jest obecnie śledztwo?

W poniedziałek 19 lipca na tzw. warszawskiej obwodnicy dla TIR-ów, czyli DK nr 50 w Grębiszewie doszło do śmiertelnego wypadku z udziałem dzieci.

Pierwsze ustalenia nie przyniosły ze sobą wyjaśnienia, co doprowadziło to tego, że Toyota zjechała na przeciwległy pas i wbiła się w samochód ciężarowy. Śledczy nie ustają jednak w działaniach, by odpowiedzieć, dlaczego zginęły aż cztery osoby.

Trwa śledztwo w sprawie wypadku w Grębiszewie

Minęły niemal pełne 3 tygodnie od momentu śmiertelnego wypadku w Grębiszewie pod Mińskiem Mazowieckim. W sprawie wciąż jest jednak wiele pytań.

Policjanci i prokuratura próbują wyjaśnić okoliczności śmierci czterech podróżnych. Co obecnie dzieje się w tej sprawie? Służby szukają informacji pozwalających na udzielenie odpowiedzi na najważniejsze z pytań.

Jak podaje se.pl, trwają przesłuchania osób, które są w stanie rzucić nieco światła na kulisy tego wypadku. - Do przesłuchania pozostało czworo świadków oraz pracodawca kierowcy samochodu ciężarowego biorącego udział w wypadku - powiedziała w rozmowie z dziennikiem Barbara Sobotka z prokuratury.

Wśród świadków znajdują się osoby podróżujące tuż za Toyotą, w której jechał mężczyzna i dwoje dzieci. Kierowca oraz pasażer mogli ujawnić istotne szczegóły na temat tego, jak zachowywało się auto na kilka sekund przed zderzeniem.

Przesłuchano również rodzinę zmarłych

Prócz świadków naocznych wypadku ze śledczymi rozmawiali również najbliżsi ofiar śmiertelnych z Grębiszewa. Nie ulega wątpliwości, iż konieczne jest zbadanie, w jakim stanie znajdował się ostatnio mężczyzna, który kierował samochodem osobowym.

Prokurator Barbara Sobotka nie ukrywa, że nadal jest zbyt wcześnie by wydać w tej sprawie jednoznaczną opinię. Ujawniono wyniki sekcji zwłok, jednak nadal jedno z badań, którego wyniki pozostają nieznane.

Czy kierowcy w Grębiszewie byli trzeźwi?

Nie ma wątpliwości, że przyczyną śmierci ofiar wypadku w Grębiszewie były obrażenia odniesione wskutek zderzenia pojazdów. - Wstępne ustalenia sekcji zwłok wskazują, że przyczyną śmierci osób, które zginęły w wypadku, były obrażenia wielonarządowe - przekazała Barbara Sobotka.

Nadal nie otrzymano jeszcze wyników badań na obecność alkoholu w organizmach obu kierowców. Krew do przeprowadzenia analizy pobrana została w czasie sekcji.

Dopiero po zgromadzenia wszystkich dowodów w sprawie wydana zostanie opinia biegłego z zakresu ruchu drogowego. Nie jest wiadome, kiedy może to nastąpić.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: se.pl, wawainfo.pl Zdjęcie główne: AGENCJA SE/East News

Powiązane