wawainfo.pl
Kurtyny wodne

Materiały prasowe UM

Upał w stolicy. Staną beczkowozy i kurtyny wodne

18 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Zosia Wierzcholska

Udostępnij:

Od piątku (18.06) całe Mazowsze zaleje fala upałów. W Warszawie pojawią się kurtyny wodne oraz beczkowozy. Urząd apeluje – dbajmy o siebie i innych.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podaje, że w weekend termometry pokażą nawet 32°C. W nocy nadal będzie bardzo ciepło, nawet do 19°C. Sytuacja potrwa co najmniej do wtorku.

Miejskie wsparcie

W popularnych lokalizacjach w całym mieście staną kurtyny wodne oraz beczkowozy z warszawską kranówką. Mają dać ochłodę i przyjemną bryzę pieszym. Kurtyny rozpryskują mgiełkę na wysokość 1-2 metrów i będą działać do czasu ustania upałów.

Urząd miasta w trakcie fali gorąca chce wesprzeć mieszkańców, zwłaszcza tych, którzy źle znoszą wysokie temperatury – seniorów, dzieci oraz psy.

Protest branży fitness

Zaczęło się, tłumy wyszły na ulice. Bez maseczek i odstępów. Ogromny protest w Warszawie

CZYTAJ DALEJ

Natryski pojawią się najpopularniejszych punktach w centrum, m.in. przy Skwerze Hoovera, na Placu Zamkowym, przy Pomniku Mikołaja Kopernika, przy ulicy Smolnej, przy pomniku Wincentego Witosa, czy na Placu Konstytucji.

Dodatkowo, w miejscach, w których planowane są większe miejskie wydarzenia Wodociągi Warszawskie rozstawią beczkowozy ze stołeczną kranówką. Pojawią się m.in. pod Pałacem Kultury i Nauki, na Żoliborzu i na Wilanowie.

To nie przelewki

Przez cały weekend w stolicy prognozuje się temperatury powyżej 30 stopni, co może negatywnie wpływać na zdrowie a nawet życie warszawiaków. Jak radził Grzegorz Walijewski, rzecznik prasowy IMGW w rozmowie z wawainfo - w najbliższych dniach ograniczmy wychodzenie z domu w godzinach 11-17, pijmy dużo wody i chrońmy ciało przed promieniami słonecznymi.

Osoby starsze oraz dzieci powinny być otoczone szczególną opieką. Należy również pamiętać, że upały mogą być równie dotkliwe dla ludzi, jak i dla zwierząt. 

Wychodząc z domu należy pamiętać, by zabrać wodę dla siebie i naszych podopiecznych.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

źródło: wawainfo.pl, UM materiały prasowe
zdjęcie główne: materiały prasowe UM

Zosia Wierzcholska Autor

Jestem absolwentką Filmoznawstwa i wiedzy o mediach. Przygodę z dziennikarstwem rozpoczęłam od mediów studenckich UAM w Poznaniu. Kiedy nie ma mnie w kinie, piszę o tym co dzieje się stolicy.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Pexels Rodnae Productions

Wiadomości

E-sport - w czym tkwi jego fenomen?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wawa Info zmienia się w goniec.pl - Warszawa

Czytaj więcej >

Wiadomości

Świąteczna Warszawa. Specjalne metro i choinka na pl. Zamkowym

Czytaj więcej >
Protest pod Sejmem na ul. Wiejskiej

Wiadomości

Protest pod Sejmem. "Aborcja znaczy życie"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Warszawska Karta Miejska za darmo dla osób powyżej 70. roku życia

Czytaj więcej >
Pogrzeb 19-letniego Igora. / fot. WawaInfo

Wiadomości

Pogrzeb 19-letniego Igora. Wzruszające słowa księdza

Czytaj więcej >