Lasy Państwowe ogłosiły zakaz wstępu. Do lasu nie wejdziesz do końca 2020 roku

Autor Alicja Guz - 15 Października 2020
Lasy PaństwoweŹródło: Pixabay

Las na Mazowszu został objęty zakazem wstępu. Lasy Państwowe poinformowały o zamknięciu do końca 2020 roku części lasu w gminie Góra Kalwaria.

Część lasu zamknięta

Decyzją Lasów Państwowych została zamknięta część lasu w gminie Góra Kalwaria na Mazowszu. Powodem jest zagrożenie życia, zdrowia i mienia. Wynika ono z uszkodzenia drzewostanu o znacznych rozmiarach przez silne wiatry. Tymczasowy zakaz wstępu obowiązuje do końca 2020 roku i dotyczy części Leśnictwa Góra Kalwaria, na obszarze pomiędzy drogą krajową numer 50 i drogą krajową numer 79 w Karolinie.

Koronawirus a lasy

Przypominamy, że na początku kwietnia w związku z epidemią koronawirusa Lasy Państwowe wprowadziły tymczasowy zakaz wstępu do lasów, a Parki Narodowe zostały zamknięte. Aktualnie taki zakaz nie obowiązuje. Od 10 października na terytorium całego kraju obowiązuje strefa żółta (wyjątkiem jest 38 powiatów, które należą do strefy czerwonej). W związku z tym w całej Polsce wrócił obowiązek zasłanianie ust i nosa również na zewnątrz. Obowiązek ten nie obowiązuje jednak na terenach parków i lasów.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News