wawainfo.pl
Lasy Państwowe

Pixabay

Lasy Państwowe ogłosiły zakaz wstępu. Do lasu nie wejdziesz do końca 2020 roku

15 Października 2020

Autor tekstu:

Alicja Guz

Udostępnij:

Las na Mazowszu został objęty zakazem wstępu. Lasy Państwowe poinformowały o zamknięciu do końca 2020 roku części lasu w gminie Góra Kalwaria.

Część lasu zamknięta

Decyzją Lasów Państwowych została zamknięta część lasu w gminie Góra Kalwaria na Mazowszu. Powodem jest zagrożenie życia, zdrowia i mienia. Wynika ono z uszkodzenia drzewostanu o znacznych rozmiarach przez silne wiatry. Tymczasowy zakaz wstępu obowiązuje do końca 2020 roku i dotyczy części Leśnictwa Góra Kalwaria, na obszarze pomiędzy drogą krajową numer 50 i drogą krajową numer 79 w Karolinie.

Koronawirus a lasy

Przypominamy, że na początku kwietnia w związku z epidemią koronawirusa Lasy Państwowe wprowadziły tymczasowy zakaz wstępu do lasów, a Parki Narodowe zostały zamknięte. Aktualnie taki zakaz nie obowiązuje. Od 10 października na terytorium całego kraju obowiązuje strefa żółta (wyjątkiem jest 38 powiatów, które należą do strefy czerwonej). W związku z tym w całej Polsce wrócił obowiązek zasłanianie ust i nosa również na zewnątrz. Obowiązek ten nie obowiązuje jednak na terenach parków i lasów.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Alicja GuzAutor

Alicja Guz jest redaktorką strony. Zanim zaczęła swoją przygodę z Wawa Info pracowała jako copywriter oraz specjalista ds. Public Relations. Pierwsze doświadczenia w zawodzie zdobywała podczas studiów dziennikarskich na UMCS w Lublinie.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Mazowsze

Mazowsze. Od kilkunastu dni nie wpuszczają do szkoły dwóch dziewczynek. Poszło o maseczki, rodzice mówią o terrorze

Czytaj więcej >

Mazowsze

Skrzeszew. Śmiertelny wypadek na DK62

Czytaj więcej >
policja.pl

Mazowsze

Sierpc. Pijany mężczyzna leżał na środku jezdni drogi krajowej nr 10

Czytaj więcej >

Mazowsze

Pomiechówek. Potrącenie pieszego

Czytaj więcej >

Mazowsze

Zderzenie dwóch aut pod Sochaczewem

Czytaj więcej >

Mazowsze

Legionowo. Samochód wbił się w dom. 80-latka myślała, że "wybuchł jej telewizor"

Czytaj więcej >